Osobní stránky - Lubomír Prause

Zápisky z cest - Zanzibar 2012

Facebook Twitter

Jak si okořenit Afriku

© 2015, poslední aktualizace: 11.7.2016

<<  Příjezd na sever Zanzibaru  >>

Další cesta k severu uteče už poměrně rychle. Zvlášť mně, protože jsem zanedlouho zavřel oči a podstatnou část následující cesty jsem prodřímal. Dnes je docela vedro, a tak není divu, že jsem poněkud malátný a unavený. Vody jsem přitom od rána vypil jako velbloud po pěším treku přes Saharu. A tak spím a spím, že by mi Šípková Růženka mohla závidět. Já jí zase můžu závidět její něžnou krásu, neboť do té mi, řekl bych, zřejmě něco málo chybí... Ze spánku se jakž takž proberu až ve vesnici Nungwi.
Pepa mě vítá ze zanzibarského snu do zanzibarské reality tím, když oznamuje, že už jsme dojeli až na samotný sever ostrova Zanzibar. Vesnice Nungwi je totiž tou poslední, kam se dá na severu dojet. Moře teď můžeme vidět už po obou stranách cesty. Řidič s námi brzy ze silnice odbočuje a mezi vesnickými domky a několika resorty popojíždíme směrem, kde někde na konci bude pravděpodobně i náš resort.
Popojíždíme pomaličku a to především proto, že cesta je tady tak strašlivě křivolaká, že většina předchozích prašných silnic a safari cest, ať už v Malawi nebo Zambii, byla proti téhle téměř dálnicí. I když ne všechny... No, přečtěte si v cestopise
obrázek V Nungwi nás čeká koupání, plavání a někoho i slunění
z Malawi a Zambie například to, jak jsme se v Zambii vraceli z národního parku South Luangwa do Chipaty. To byla opravdu hrozivá cesta a ukrutná divočina a chcete-li si to opravdu přečíst, najděte si šestnáctý den naší cesty...
Po nerovné cestě poskakujeme přibližně tři kilometry a konečně vjíždíme do brány resortu. Tak a jsme v cíli, jsme na místě! Resort, do něhož jsme přijeli, se jmenuje Amaan Bugalows. Tady budeme mít poslední ubytování. To úplně nejposlednější. Poslední nejen na Zanzibaru, ale na celé téhle báječné čtyřtýdenní africké cestě. Ano. Brzy to budou už čtyři týdny, kdy jsme přiletěli do malawijského Lilongwe a vítali se s Pepou, který nás tam očekával. A teď tady, v resortu Amaan Bungalows přespíme poslední tři noci naší africké dovolené. Naši předchozí nádhernou a nezapomenutelnou africkou cestu si teď na Zanzibaru okořeníme kratším pobytem v resortu. V resortu modrým nebem, azurovým mořem, s bílou pláží, s koupáním a plaváním, a Líba s Monikou určitě i intenzívním sluněním. "Jaképak to tady asi bude?", říkám si, když u recepce vystupujeme z auta a začínáme se rozhlížet kolem sebe.

>>

© Lubomír Prause, 2015
LP logo ASMAT.cz TEPNET.cz
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3