Osobní stránky - Lubomír Prause

Veršovánky

Facebook Twitter

Verše, básničky a říkačky z roku 2020

poslední aktualizace: 25.5.2020
Výběr veršů
pro zobrazení:
z roku 2020
Všechno, co vidíte na téhle stránce, je opravdu moje vlastní tvorba. Dávno a dávno je tomu, co se mi občas přihodilo, že mě napadly nějaké ty veršíky. Nikdy jsem tomu ale nevěnoval pozornost. Až když jsem začal často sedět u svého počítače, zkusil jsem, když mne něco napadlo, si to zaznamenat. Záhy jsem zjistil, že se mi pak celkem rychle pod rukama zrodí další text. A že to jde skoro samo. Tím vznikla i tahle stránka.
Nehledejte v tom ale probůh žádné umění. Rozhodně nejsem žádný básník a nikdy ani nebudu. Vězte, že se jedná jen a jen o výplody mého pravděpodobně velice chorého mozku. Taky po mně nechtějte, abych vám sdělil, co mi bylo inspirací. Sám nevím, kam na to chodím. Inu, ujeté myšlenky bláznivého ajťáka! Nedoprovázím své verše proto ani žádným komentářem. Co tím chtěl básník říci, musíte rozebrat sami. Když na to přijdete, napište mi. Já sám to většinou netuším!

Varování:

Ještě vás musím varovat. Raději mé veršovánky nečtěte. Za zdravotní ani jiné následky, které na vás zanechá čtení mých veršů, nenesu a nemohu nést žádnou odpovědnost! Moje verše čtěte tedy jen na vlastní nebezpečí...

Poznámka:

Nabídka vlevo vám umožňuje nezobrazovat (a nebo taky zobrazovat) pokaždé všechny moje výtvory, alébrž si můžete přečíst jenom poslední veršíky, vybrat pouze rok, který vás zajímá, a tak nějak podobně. Moje veršíky totiž, pokud si je necháte zobrazit najednou opravdu všechny, tvoří už dosti dlouhatánskou stránku.

Seznam básniček z roku 2020:

(jsou 3)

Pavlíně k narozeninám

(květen 2020)

Naše milá Pavlínko,
přemýšlíme nad sklínkou,
že už je ti čtyřicet.
Lepší na to nemyslet.
Přejem ti do dalších let
lásku, zdraví, málo běd.
Jeď k nám někdy na výlet,
vždyť z nás už je bába, děd.

Rána do hlavy

(květen 2020)

Kdosi mě praštil do hlavy,
což těžko někdo napraví.
Duševní je ze mě krypl,
tak snad abych brzy chípl.

Zítřejší zpráva

(duben 2020)

Koukám jako péro z gauče,
jak Vinnetou na Komanče,
jako prdel z bažiny,
na zítřejší noviny.

Přečtou si to všichni všude,
zítra v tisku zpráva bude:
Koronavir, než bys píp,
zničil Ano. Bude líp!
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3