Osobní stránky - Lubomír Prause

Zápisky z cest - Thajsko a Kambodža 2008

Facebook Twitter

Za velikostí Angkor Watu

© 2009, poslední aktualizace: 9.10.2011

<<  Úvod  >>

Angkor Wat, chrám chrámů. Tajemný, mnoha zvěstmi opředený a mnoha nej ověnčený klenot postavený dávnými khmerskými vládci. O jeho nádheře se skládají verše a pějí písně. Jeho proslulost a velikost daleko překračuje hranice celé jihovýchodní Asie. Kdo by nechtěl tuhle světoznámou a velkolepou kambodžskou stavbu vidět na vlastní oči?
obrázek Jedna z věží chrámu Angkor Wat
Já tedy rozhodně ano. A tak jednoho dne jsem se za velikostí Ankgor Watu skutečně vypravil. O téhle mojí cestě si teď můžete něco přečíst.
Informace, údaje a postřehy obsažené v následujícím textu čerpám především z vlastních zkušeností. A samozřejmě také z informací, kterých se nám dostalo během cesty, od místních lidí, od průvodců. Omluvte tedy prosím případné nepřesnosti v nabytých informacích. Nějaká fakta z jiných zdrojů se snažím používat spíše výjimečně. Ale i to je nutné, zejména u historických dat a souvislostí, která si prostě nedokážu všechna zapamatovat. A pravda je také, že některé doplňující, a přesto hodně zajímavé informace a skutečnosti, objevím až doma.
Dosti velký výběr fotografií z Thajska a Kambodže je umístěný na mých webových stránkách, stačí jen navštívit moje fotogalerie. Protože na cestu po Thajsku a Kambodži, uskutečněnou na přelomu února a března 2008, bezprostředně navázalo naše putování po Barmě, nevyhnu se zřejmě v následujícím textu tu a tam nějakému srovnávání. Nicméně o Barmě jsem napsal zcela samostatný poněkud delší cestopisný text nazvaný "Země chudá i plná zlata", který si na mých internetových stránkách rovněž můžete přečíst. V něm je také obsažena převážná většina informací společných pro obě části naší cesty. Možná se tedy na tento cestopis občas odkážu. A musím zmínit ještě jednu věc. Pro internetovou aplikaci Google Earth jsem připravil datový soubor z Thajska a Kambodže. Můžete si ho z mého webu stáhnout a následně se na počítači v aplikaci Google Earth podívat na místa i chrámy, o kterých bude dále řeč.

>>

© Lubomír Prause, 2009
LP logo ASMAT.cz TEPNET.cz
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3