Osobní stránky - Lubomír Prause

Zápisky z cest - Peru a Bolívie 2006

Facebook Twitter

Jak jsem chtěl vidět Machu Picchu

© 2007, poslední aktualizace: 28.5.2013

<<  Úvodem  >>

Tenhle popis cesty po Peru a Bolívii v roce 2006 jsem se rozhodl napsat až více než rok po uskutečněné cestě. Může být tedy poznamenán tím, že se mi přece jen už některé detaily vykouřily z hlavy, nicméně všechny podstatné osobní zážitky se tu pokusím shrnout. Naštěstí mám bohatou fotografickou dokumentaci, která mi pomůže si některé věci třeba už zasuté dál v paměti znovu oživit. Text mi nakonec vyšel mnohem delší, než jsem původně přepokládal. Nejsem prostě žádný spisovatel a neumím to napsat jednoduše a kratší. Tvořil jsem to nejdřív postupně, od začátku, později už ale různě, na přeskáčku, podle okolností a podle chuti. A až nakonec jsem to všechno sestavil dohromady.
Rozsáhlý výběr fotografií z Peru a Bolívie můžete najít na mém webu v příslušné fotogalerii. Cestu mám rovněž zachycenou pro internetovou aplikaci Google Earth. Můžete si z mých stránek mnou vytvořený soubor z Peru a Bolívie stáhnout a u počítače si tak můžete v aplikaci Google Earth projít celou cestu spolu se mnou a s mým vyprávěním.
Některé popisné a faktografické údaje v dalším textu, například uváděné nadmořské výšky, berte prosím s jistou rezervou. V různých mapách, a různých informačních materiálech, stejně jako na internetových stránkách, se dají najít neuvěřitelné rozdíly. Ani místní průvodci vám vždy neřeknou přesná fakta. Někdy mají dost nepřesné informace a často si i sami něco vymyslí, aby nemuseli přiznat, že něco nevědí. Také názvy míst můžete v různých internetových zdrojích najít napsané různým způsobem, jinak v anglicky, jinak ve španělsky mluvících zemích, čeština má k tomu různé přepisy. Dokonce i ve dvou českých tištěných knižních průvodcích jsou některé místopisné názvy psané pokaždé jinak. Já v tomto textu volím psaný název tak, jak je mi to prostě nejbližší, jak to nejlépe cítím.

>>

© Lubomír Prause, 2007
LP logo ASMAT.cz TEPNET.cz
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3