Osobní stránky - Lubomír Prause

Zápisky z cest - Peru a Bolívie 2006

Facebook Twitter

Jak jsem chtěl vidět Machu Picchu

© 2007, poslední aktualizace: 28.5.2013

<<  Program: "Za krásou a tajemstvím Peru a Bolívie"  >>

Zájezd jsme měli vybraný u cestovní kanceláře Sport-S. Program se nám zdál dostatečně kvalitní a zajímavý, a sliboval nevšední zážitky. Na tomto místě si dovolím přepsat celý program tak, jak byl cestovní kanceláří nabízen:

1. den:

Odlet z Prahy, přílet do Limy.

2. den:

Prohlídka historického centra Limy, náměstí Plaza Mayor s presidentským a arcibiskupským palácem, katedrála, klášter San Francisco s katakombami, koloniální balkóny paláce Torre Tagle, poté návštěva Národního muzea (Museo de la Nacion), které disponuje cennými sbírkami předkolumbovské éry, během prohlídky se trochu blíže seznámíme s dějinami Peru, s dávnými kulturami Paracas, Chavin, Nazca, Moche, Wari, Lambayeque, Chimu nebo Inka; odpoledne odjezd do městečka Pisco k pobřeží Pacifiku.

3. den:

Ráno vyhlídková plavba k ostrovům Islas Ballestas s koloniemi lvounů, tuleňů, tučňáků, plameňáků, pelikánů a dalších tisíců mořských ptáků; přesun od pobřeží Paracas do zelenající se oázy Ica, výlet k laguně Huacachina, která se rozprostírá uprostřed písečných dun; večer ochutnávka proslulého peruánského drinku Pisco.

4. den:

Nazca, fakultativně vyhlídkový let nad záhadnými obřími obrazci vyrytými do pouště před 1500 lety, večer příjezd do "bílého města" Arequipa pod majestátním vulkánem El Misti (5822 m).

5. den:

Arequipa (3400 m), návštěva klášterního komplexu Santa Catalina, náměstí s katedrálou a bohatými koloniálními domy, půvabné předměstí Yanahuara.

6. den:

Přejezd autobusem přes náhorní planinu se stády lam, alpak a vikuní, sedlo Patapampa (4800 m) až do indiánské vesničky Cabanaconde u impozantního kaňonu Colca.

7. den:

Colca, možnost sestupu na dno 1500 m hlubokého kaňonu s přenocováním v oáze u řeky, nebo méně náročnější výlety v okolí úchvatné krajiny.

8. den:

Výstup z kaňonu, pozorování létajících kondorů na pozadí zasněžených Kordiller, relaxace v horkých pramenech nedaleko vesničky Chivay, odpoledne přesun do Puna k bájnému jezeru Titicaca.

9. den:

Výlet lodí na plovoucí ostrovy Uros za indiány kmene Aymara, možnost plavby na rákosovém člunu; poté výlet do Sillustani, prohlídka až 10 m vysokých posvátných hrobek, tzv. chullpas; odpoledne přejezd na bolívijskou stranu jezera, městečko Copacabana.

10. den:

Ráno trajektem na Sluneční ostrov (Isla del Sol), kde se podle legendy narodil Inka, přechod ostrova s nezapomenutelnými pohledy na vzdálené bílé vrcholky Kordiller, odpoledne návrat do Copacabana.

11. den:

Přejezd do hlavního města Bolívie La Pazu, následně prohlídka náměstí s prezidentským palácem, katedrály sv. Františka a spousty tržišť s velice výhodným nákupem suvenýrů.

12. – 13. den:

Přesun do oblasti Yungas na rozhraní pohoří Cordillera Real a Amazonie, fakultativně lze absolvovat nezapomenutelný sjezd na horském kole z La Cumbre (4750 m) až do městečka Coroico (1600 m); pěší výlet do hor s nádhernými výhledy na zalesněné okolní kaňony, plantáže citrusů, kávy a koky, odpočinek, možnost koupání.

14. den:

Návrat do hlavního města, odlet z La Pazu do Rurrenabaque v Amazonii.

15. – 17. den:

Fakultativně A) výlet do deštného pralesa motorizovanou kánoí po řece Beni a Tuichi do NP Alto Madidi, pěšky do nitra džungle; nebo B) do nitra pampy po říčce Yacuma; během pobytu v pampě je možné např. koupání v řece s růžovými delfíny, výprava za aligátory a anakondou, pozorování východu slunce a probouzející se přírody s množstvím živočichů (želvy, aligátoři, kapybary, opičky, plameňáci, čápi a stovky dalších druhů amazonské fauny), poslední den po obědě návrat do Rurrenabaque, odpočinek, relaxace v bazénu, odlet do La Pazu.

18. den:

Tiahuanaco, návštěva nejvýznamnějšího archeologického naleziště v Bolívii, podél jezera Titicaca zpět do Peru.

19. den:

Celodenní přejezd z Puna do Cuzca, nádhernou krajinou tvarovanou ledovcovou morénou, z části podél řeky Vilcanota, přes průsmyk La Raya (4318 m).

20. den:

Cuzco, prohlídka hlavního města bývalé Incké říše s chrámem Koricancha, bohatě zdobenými koloniálními domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, spletitých uliček čtvrti San Blas a pestrobarevných tržišť; odpoledne navštívíme ještě mohutnou pevnost Sacsayhuaman a incké lázně Tambo Machay.

21. – 22. den:

Posvátné údolí řeky Urubamba, návštěva inckých pevností Pisac a Ollantaytambo pod majestátními Andami, největším zážitkem však bude prohlídka nejznámější stavby celé Jižní Ameriky, posvátného města Inků, Machu Picchu.

23. den:

Odlet z Cuzca do Limy a dále do Prahy.

24. den:

Přílet do Prahy.

>>

© Lubomír Prause, 2007
LP logo ASMAT.cz TEPNET.cz
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3