Osobní stránky - Lubomír Prause

Odkazy

Facebook Twitter

Odkazy na jiné stránky

poslední aktualizace: 18.12.2019
Na tohle místo umísťuju některé odkazy na jiné stránky především soukromého charakteru, které patří mým blízkým, kamarádům, kolegům či známým. Pokud tedy máme společné přátele a kamarády, kolegy nebo známé, můžete se podívat také na jejich stránky a na to, co a jak zase oni dělají. Naposledy přidané odkazy jsou nahoře, ty nejstarší naopak dole, i když výjimečně se může stát, že něco přehodím. Nejčastěji tehdy, když se na odkazované stránce něco zásadnějšího změnilo, třeba nová podoba, nebo se přemístily na jiný server a tak podobně. Na příslušný odkaz se vždy dostanete kliknutím na obrázek vlevo vedle textu.
V roce 2017 jsem se rozhodl, že sem již nebudu dávat odkazy na stránky ani fotografie umístěné na sociálních sítích, jako je Google nebo Facebook, Twitter a podobné. Uvádím tu tedy nadále jen odkazy na takové stránky, které jsou osobního charakteru, podobně jako moje, nebo kde je třeba nějaké zajímavé povídání, ať už cestovatelské, nebo jiné.

Web a fotografie Jardy Svobody, což je OVýT:

OVýT je zkratka pro "Oddíl výletní turistiky" v České Lípě, jehož hlavní duše i tělo je Jarda Svoboda. Právě s ním jsme byli já a moje žena počátkem roku 2013 na čtrnáctidenní cestě po Novém Zélandě. Připadá mi to, jakoby celý onen OVýT byl právě a jenom Jarda. Asi to úplně takhle ale není. Nebo ano? První odkaz vás zavede na webové stránky OVýTu, kde se můžete dozvědět spoustu informací z mnohých již konaných akcí a propozice na další, které se teprve chystají a ke kterým se třeba můžete přidat. Druhý ze zde uvedených odkazů vás pak zavede na fotografický server "Rajče", kam Jarda dává spoustu fotografií z různých aktivit a akcí, jichž stihne neuvěřitelné a pro mne nepochopitelné množství. Mezi jednotlivými alby tu můžete samozřejmě najít (dnes už někde hodně vzadu) i Jardovy fotografie ze zmíněného Nového Zélandu.
Jaroslav Svoboda
Miloš Podpěra

Blogy a fotografie Miloše Podpěry:

Tady se můžete podívat na stránky našeho spolucestujícího z cesty po Filipínách v roce 2011. Zároveň je Miloš taky šéfem pořádající cestovky. První odkaz vás zavede na rozcestník Milošových blogů, zatímco druhý vede přímo na cestopisný blog, který Miloš psal bezprostředně při naší společné cestě po Filipínách. Protože Miloš se ženou končili svou cestu na rozdíl od nás v Dubaji, je na začátku blogu právě tahle Dubaj. Blog je totiž sestaven od nejnovějšího zápisu po nejstarší. Chcete-li tedy na začátek filipínské cesty, musíte si najít konec jeho blogu. Podobně jsou sestaveny i některé další Milošovy blogy. Milošův cestopis psaný přímo na cestě Filipínami opravdu obdivuju. Já bych to takhle nesvedl. A taky mu závidím, že on má hned napsáno, zatímco já mám vždycky potom ještě hodně a hodně práce. Já si na Filipínách opět psal svoje při cestě Mexikem a Afrikou již osvědčené a důkladné poznámky do svých malých notýsků.
Tarsier
blog a fotky Petra Teplíka

Blog a fotografie Petra Teplíka:

Blog vytváří jeden z našich spolucestujících po Mexiku v roce 2009. Obdivoval jsem u něho rychlost, s jakou se v Petrově blogu objevily jeho postřehy z Mexika, nebo kupříkladu velmi zajímavý článek o mexické historii. Své postřehy z cestování vždycky Petr doprovodil vlastními povedenými fotografiemi. Jinak se v blogu Petr nevěnuje jen cestování, ale také kultuře, sportu, politice i dalším tématům. Na Petrův blog se dostanete přes první odkaz. Petr má ještě jeden starší blog, který už spíše slouží jen jako archiv jeho starších textů. Dostanete se na něj přes druhý odkaz a nechávám ho tu proto, že Petr sice přestěhoval svoje zdejší příspěvky na nové místo, ale ne všechno je úplně stejné, jako bylo... Třetí odkaz vás pak zavede na fotografický server "Rajče", kde se nachází velké množství různých cestovatelských fotografií Petra i jeho ženy Ivetky.
blog a fotky Petra Teplíka - archiv
fotografie Teplíkových
Dušan Plch

Fotografie Dušana Plcha:

Dušan umisťuje svoje fotografie na fotografický server s názvem "Rajče". Najdete tu mnoho fotek z jeho rodinných výletů, dovolených, a také z jeho horolezeckých aktivit. Lozit po skalách, to on moc rád, je to jeho velký koníček. Já když si ty fotky ze skal prohlížím, vždycky se mi před očima začnou odvíjet slavné známé české filmy "Jak vytrhnout velrybě stoličku" a "Jak dostat tatínka do polepšovny".
Sykyho cestování

Sykyho stránky o cestování:

Sykyho stránky o cestování jsou pojaté poměrně široce. Najdete tam články, postřehy a zajímavosti s celou řadou fotografií ze Sykyho vlastních cest, dále pak odkazy na různé cestovatelské informace a aktuality na jiných stránkách. Našel jsem tu i nějaké rady a tipy, například jak si vybrat dobrý batoh. Pokud se zajímáte o cestování a treky, určitě se na tyhle stránky podívejte. Já jenom Sykymu trošičku závidím to, že na tvorbu a správu takového webu má čas, zejména při všech jeho dalších všemožných aktivitách. Na webu najdete i mnohé zajímavé fotografie, některé ty hodně staré možná zčásti fotila i moje dcera Pavlína, ještě než se se Sykym rozešli.
Bundy Tad na BandZone

Stránky kapely Bundy Tad:

Na podzim roku 2007 se Syky zúčastnil konkursu na basáka do kapely Bundy Tad. A vzali ho. Hrajou takovej hutnej metal, někde na internetu jsem našel, že se to správně jmenuje "crossover metal", ale taky tomu leckdo říká "brutal metal", "sadistic funky", nebo dokonce "ultra fucking sadistic nuclear core". No, vyberte si, co je vám libo. Já ty škatulky nemám moc rád, spíš používám jenom dvě: dobrá muzika a špatná muzika. Poprvé jsem je slyšel i viděl v Hradci Králové na festivalu Rock For People 2008. Moc se mi to líbilo, zkrátka u mě je to ta první škatulka. Můžu říct, že je to fakt hustej nářez. A dost dobrej. Moje drsná hardrocková duše to může. Asi proto jsem byl velmi spokojen, ne-li přímo nadšen. Dříve mívali Bundy Tad i svoje vlastní samostatné stránky, ale ty postupně přestaly fungovat. Asi na jejich údržbu přestali mít čas. Jsou tu tedy odkazy na jejich profily na hudebních webech, na BandZone a na MySpace (tady toho ale mnoho není..). Na odkazech se daly najít nějaké ty mp3 ke komornímu poslechu na doma. A když tak neváhejte si to pustit pořádně nahlas! Nezapomeňte přitom, že Sykyho basa tvrdí muziku. Taky na všech uvedených odkazech najdete nějaké fotky nebo odkazy na ně, případně další různé odkazy, informace o kapele samé i kde a kdy a hrajou a kam na ně můžete jít, pokud vám jejich řízná muzika učarovala. V roce 2009 natočili Bundy Tad svůj první videoklip "Criminology", i ten se na Bandzone serveru dal po nějaký čas shlédnout. No, a já přidám něco, co jsem na jejich stránkách naopak nenašel. Jmenují se prý podle amerického masového vraha Teda Bundyho, jenom to jméno lehce pozměnili. Tenhle vrah se dostal i do encyklopedií, informací o něm lze najít spoustu. Už kvůli tomu jménu tedy musejí Bundy Tad hrát brutál. A nebo jméno kapely vzniklo podle toho, co hrají? Někdy v roce 2010 Syky přestal s touhle kapelou hrát. Pravděpodobně proto, že mu to zabíralo příliš mnoho času, který chtěl věnovat jiným aktivitám.
Bundy Tad na MySpace
Figury na BandZone

Stránky Sykyho kapely "Figury":

Dřívější a starší název téhle kapely byl "Carlsbad Visitors", pro zarputilé češtináře pak měli i český název "Lázeňští hosté". Později, začátkem roku 2011, se tahle kapela přejmenovala na "Figury". Že by proto, aby to lépe odpovídalo jejich naturelu? Původní kapela vznikla na sklonku roku 2005. Další informace se pak můžete dozvědět, podíváte-li se na odkaz. Syky hrál na basu a k tomu ještě zpíval. A pro kapelu psal i muziku i texty. Myslím, že skoro všechny. Nebo alespoň valnou většinu. Syky má můj obdiv, líbí se mi to. Samostatné stránky kapely "Carlsbad Visitors" už dávno zmizely, samostatné stránky kapely "Figury" nakonec taky, protože na sklonku roku 2015 kapela "Figury" přerušila svoji činnost. Zpočátku se na jednom z odkazů tvrdilo, že podobnost kapely "Figury" s "Carlsbad Visitors" je čistě náhodná, a že tyhle kapely spolu nemají nic společného. Asi se "Figury" chtěli od své minulosti zcela odstřihnout. Uvedený odkaz vás zavede na stránku kapely "Figury" na webu BandZone, na němž se představuje mnoho různých kapel.
Jarda Martínek

Fotografie Jardy Martínka:

Dříve Jarda míval svoje vlastní stránky s nějakými fotografiemi z jeho cest a také s odkazy na jeho další stránky o mlýnu Podhrad. A taky jste tu mohli najít odkazy související s Jardovými podnikatelskými aktivitami. Stránky se ovšem dlouho jevily tak, že se na nich nic nemění, že na nich nic nepřibývá, nějaké fotografie se odtamtud dokonce časem ztratily. Posléze stránky zmizely úplně. Jarda mezitím začal umísťovat svoje fotografie na fotografický server s názvem "Rajče". Pokud se tedy chcete podívat na server "Rajče" s Jardovými fotografiemi, obrázkový odkaz vás tam zavede.
Obrázky v předcházejících odkazech jsou nataženy z originálních míst. Pokud se tedy obrázek nezobrazí, odkaz nemusí být funkční, a nebo autoři či webmasteři stránky upravili tak, že se mnou použitý obrázek přemístil či dočista zmizel. Pokud tedy někde něco nefunguje, dejte mi prosím vědět. Pokusím se to napravit.

Budiž vám Internet milostiv!
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3