Osobní stránky - Lubomír Prause

Co je nového

Facebook Twitter Google+

Co je kde nového, čili nedávné změny stránek

poslední aktualizace: 27.12.2017
Na téhle stránce se snažím udržovat přehled o posledních změnách na mých stránkách. Dozvíte se tu, kdy a co jsem kde opravil a změnil, kdy jsem co nového jsem přidal, popřípadě co nepotřebného jsem zase naopak zrušil. Věřím, že to pravidelnějším návštěvníkům pomůže v orientaci, co a odkdy tu mám a nemám nového. U každé stránky udržuji též datum její poslední aktualizace, které ale neměním v případech, kdy na stránce provedu změnu jen některé technické či vizuální vlastnosti, přičemž obsahově se stránka nezmění. A taky neměním datum aktualizace stránek, pokud na nich jen opravím nějaké chyby a překlepy, špatně postavené věty, nesprávný slovosled, když vyměním jen nějaké slovíčko, změním nějakou drobnost a tak podobně.

Poslední změny a úpravy:


27.12.2017 Do FotoZOO kromě některých změn a doplnění přibylo dalších 60 fotografií z mojí cesty do Indonésie v roce 2015. A právě Indonésii jsem ve FotoZOO nově zařadil mezi lokality, a to přesto, že ještě zdaleka nemám zpracovány všechny živočichy a rostliny, zejména ne korálové rybičky. A mnohé ještě vůbec nemám určené. Zpracování těchto fotografií a určování druhů bude mít samozřejmě ještě pokračovaní, bude na tom ještě dost práce. Kromě úprav a přírůstků ve FotoZOO jsem ještě mezi veršovánky přidal dvě básničky, letos pravděpodobně už poslední.
11.11.2017 Zpracoval jsem soubor se zaznamenanými místy, která jsem navštívil v roce 2015 při cestě po Indonésii, přesněji při na ostrovech Kalimantan a Sulawesi. Soubor samozřejmě najdete na stránce o aplikaci Google Earth. A zase jsem rozšířil svoji FotoZOO, kam přibylo více než šedesát nových fotografií a sedmnáct dalších různých druhů rostlin i živočichů, a to především z ostrova Kalimantan (jinak též Borneo), odkud jsem začal fotografie do FotoZOO pomalu zpracovávat.
26.10.2017 V mojí FotoZOO jsem kromě přidaných pár fotek opravil drobné nedostatky ve stylopisu, doplnil či upřesnil jsem tam některé informace a především jsem rozšířil a částečně přepracoval výběry fotografií z lokalit. Tuhle část je nyní už možno považovat za dokončenou, neboť všechny důležité lokality (důležité tím, že jsem tam vyfotografoval větší množství zvířat nebo rostlin) jsou teď už v nabídce obsaženy. No a ještě se na patřičné stránce objevily dvě nové rýmovačky, z toho jedna taková aktuální ke skončeným volbám.
20.10.2017 Mezi moje fotogalerie jsem po hodně dlouhé době zase něco přidal. Tentokrát je to trochu menší fotogalerie z Třebíče a okolí. Přidané fotografie jsem opatřil dosti podrobnými popisky. Trochu jsem přitom upravil stylopis mých fotogalerií, aby indexové stránky jednotlivých fotogalerií vypadaly v oknech užších prohlížečů lépe a přehledněji. Maličko, ale opravdu jen nepatrně, se taky rozšířila moje FotoZOO a o jednu kratičkou i moje veršovánková stránka.
7.10.2017 Do FotoZOO jsem opět něco přidával, a také jsem tam něco málo opravoval. Stále do FotoZOO pomalu nějaké fotografie přibývají, a já ani nestačím stále nový a nový nafocelý materiál vybírat, zpracovávat a druhy určovat. Na stránce o aplikaci Google Earth se objevil ke stažení nový soubor se zaznamenanými místy, kde jsme se pohybovali v roce 2014 při cestě Ugandou. Snad se dostanu brzy i ke zpracování ugandské fotogalerie, i když to nevidím příliš optimisticky. Zatím jsou v mojí FotoZOO k vidění pouze fotky ugandských zvířátek. Z Ugandy je tam ode dneška na čtyři stovky fotoografií, které představují 116 různých druhů živočichů.
3.9.2017 Do FotoZOO jsem opět několik fotografií přidal. Provedl jsem taky některá doplnění a upřesnění, i několik drobných oprav překlepů a nepřesností. Mezi výběry fotografií z lokalit se nově objevuje jih Afriky. Fotografie jsou starší, ale tenhle výběr a jeho podvýběry jsou ve FotoZOO zařazené nově. Od července, kdy jsem dokončil programování pro možnost zařazování výběrů podle lokalit, zpracovávám tyto výběry postupně.
31.8.2017 Předcházející úpravy stylopisu webové FotoZOO vyvrcholily úpravou stylu pro levostranné menu. Nadále je několikastupňově kaskádové a otevírá pro každou vybíranou položku novou podnabídku (samozřejmě jen když podnabídka existuje). Dříve se pro každou hlavní skupinu otevírala jen jedna rozvětvená podnabídka, která se v některých případech už stávala nepříjemně dlouhou. Kromě této úpravy stylopisu, myslím, že na delší dobu poslední, jsem ještě znovu upravil text na stránce o historii a vývoji mého webu.
29.8.2017 Ve FotoZOO jsem provedl jednu drobnou opravu.
28.8.2017 Trochu jsem ještě doladil vizuální podobu stránek, tedy stylopis. Poopravil jsem v něm některé drobné nedostatky. FotoZOO se ještě rozrostlo o několik dalších fotografií a maličko jsem také změnil text o historii a vývoji mých webových stránek, aby lépe vystihoval současnou skutečnost.
22.8.2017 Do FotoZOO kromě několika drobných oprav či doplnění přibyly bezmála dvě stovky nově zpracovaných fotografií. Jsou převážně z Ugandy a přestože ještě odtud nemám dokončené zpracování všeho, co jsem tam vyfotil, zařadil jsem už Ugandu z roku 2014 mezi výběry z lokalit.
3.8.2017 Předně jsem maličko upravil úvodní stránku o mých fotoaparátech. A proč? Ani nevím, chtělo se mi tam prostě něco změnit. Tak nějak z podobných důvodů jsem upravil i text na stránce o cestování, která obsahuje soupis mých dokončených cestopisů. Doplnil jsem rovněž na příslušnou stránku několik dalších hlášek. Přibyly také dvě nové veršovánky, čímž počet mých veršotepeckých výtvorů dosáhl pěkného kulatého čísla 250! U mých osobních stránek minimálně, ale hlavně u osobních fotogalerií a FotoZOO, došlo k větší úpravě stylopisu. Především fotografické stránky se nyní dokáží přizpůsobit i dosti úzkým oknům prohlížečů, kdy máte třeba displej mobilu či tabletu nastojato. Odteď se mnohé fotografie, nebo třeba i textové části, které na široké obrazovce vidíte normálně vedle sebe, dokážou srovnat pod sebe a podle velikosti okna se může zmenšit i zobrazovaná fotografie. V souvislosti s těmihle úpravy jsem opětovně změnil a doplnil svůj text o historii a vývoji mých webových stránek. A protože jsem teď opravdu pracoval pilně, musím tu ohlásit i nějaké změny v mojí webové FotoZOO. O něco se rozrostly výběry fotografií z lokalit a kromě drobných oprav či změn tu přibylo asi 25 nových druhů a téměř 80 fotografií.
13.7.2017 Tentokrát jsem docela dost programoval, aby se v mojí FotoZOO mohly postupně objevit výběry fotografií vybrané z jednotlivých významnějších lokalit. Někteří kamarádi a známí totiž po mně chtěli, že by se chtěli podívat na zvířátka, která jsem vyfotil kupříkladu ve zlínské ZOO, nebo v roce 2012 v Malawi a Zambii. To dosud u stránek tvořených výhradně podle skupin a druhů nešlo. Teď ještě ale ve FotoZOO nenajdete výběry ze všech významnějších lokalit. Na tom musím ještě zapracovat. Prozatím zpracovaných výběrů fotografií podle lokalit není mnoho, ale snad brzy přibudou další. Ty zatím hotové najdete vždycky na hlavní stránce fotografických výběrů z lokalit. Ve FotoZOO se taky (kromě několika drobných změn, oprav či doplnění) nově objevila stránka se jmény druhů. Na ní najdete veškerá ve FotoZOO použitá jména druhů, a to jak česká či slovenská, tak latinská nebo anglická či jiná, seřazená dle abecedního pořadí. Současně s dokončením téhle novější verze FotoZOO jsem patřičně doplnil text o historii vývoje mých stránek, který popisuje, co a jak postupně na svých stránkách dělám a jak je měním či rozvíjím. Drobnou změnu jsem provedl i na stránce o mé FotoZOO a rovněž jsem doplnil úvod k FotoZOO o nové informace, které jsem usoudil, že by tam měly být. Samozřejmě se stránky výběrů fotografií druhů dle lokalit, kde jsem je pořídil, objevily i na mapě stránek, byť jsem tam zařadil jen ty nejzákladnější, aby mapa stránek nenabývala příliš na objemu. O změně mapy stránek ve svých novinkách většinou neinformuju, protože se mění relativně často, například když přibude nebo se změní nějaká skupina ve FotoZOO, nebo když vyrobím novou fotogalerii, nové popisky, i když to už zase tak často není. Každému je přece jasné, že mapa stránek se musí změnit vždy, když nějaká nová stránka přibude, a nebo (velice výjimečně) se přejmenuje či ubyde. No a ještě k dnešnímu dni dodám, že jsem zase vytvořil jedny krátké veršíky, tentokrát opravdu velmi podivné.
15.6.2017 Přidal jsem opět jednu veršovánku a současně jsem něco málo opravil a doplnil v mojí FotoZOO.
9.6.2017 Po tentokrát opravdu dlouhé době se zase něco mění. Trochu se za to stydím, ale mám opravdu nějak čím dál tím míň času. A sice na všechno, co bych měl udělat, napsat, zpracovat, vyrobit či opravit... Takže dnes se kromě mých pěti nových pokusů o nějaké veršování výrazně změnila moje stránka s odkazy. Opravil jsem některé texty, aby odpovídaly dnešnímu stavu a době. Už před nějakou dobou přestal fungovat fotografický PicasaWeb, společnost Google ho zrušila a fotografie přemístila na sociální síť GooglePlus. Rozhodl jsem se nadále neuvádět taky vůbec žádné odkazy na sociální sítě, omezím nadále i odkazy na cizí fotografie. Odkazů na sociální sítě a tam umístěné fotografie by bylo moc a moc. A navíc, můžete se přece podívat na moje fotky v mých fotogaleriích, že? Tím pádem dost odkazů zmizelo, krom těch "sociálních" se však ztratily i další, které jejich autoři zrušili, či opustili... A těch vlastně taky nebylo málo. Nového v podstatě mezi odkazy není nic, protože nevím v téhle chvíli o nikom dalším, kdo by na internetu něco dělal. Myslím tedy něco, co by nebylo součástí sociálních sítí. Tam ovšem leckdo plká, až hanba. Když už je řeč o plkání, upravil jsem taky stránku se svými kontakty. I tady už je spousta věcí jiná a jinak. Yahoo se třeba rozhodlo, že bez jejich softwaru se neobejdu. A já na to, že obejdu, jenom nebudu v kontaktu s těmi, co Yahoo používají. Kontakt na Yahoo, nemohu-li ho používat jako součást jiného softwaru, než právě jen Yahoo, jsem tedy zrušil úplně.
21.2.2017 Ještě jsem jednu veršovánku přidal.
20.2.2017 Prvním příspěvkem roku 2017 na mých stránkách jsou čtyři moje nové veršotepecké výtvory.
20.12.2016 Opět jsem nějaké nové fotografie přidal do FotoZOO. Podobně jako minule jich je většina z olomoucké zoologické zahrady.
16.12.2016 Po hodně dlouhé době je na mých stránkách zase něco nového. Přibyly sem tři nové veršovánky, letos nejspíš už poslední. Moc se mi v poslední době veršovat nedaří... Jinak jsem ve FotoZOO udělal několik změn a přibylo sem asi 70 nových fotografií, především ze zářiové návštěvy olomoucké zoologické zahrady. Počet vyfotografovaných druhů živočichů a rostlin už překročil dvanáct stovek.
15.7.2016 Na můj web přibyla ještě jedna nová básnička. Kromě toho jsem upravoval FotoZOO. Provedl jsem tam několik doplnění a pár drobných oprav. A také tentokrát tam něco málo přibylo.
11.7.2016 Cestopis "Jak si okořenit Afriku" ze Zanzibaru se konečně dočkal oprav spousty menších i větších překlepů a podobných nedostatků a nedokonalostí. A protože jsem některé nepovedené formulace trochu přepracoval a protože těch oprav při první větší revizi bylo dost a dost, změnil jsem datum aktualizace tohohle cestopisného textu, i když v podstatě jsem v textu nic zásadního nezměnil, ani jsem do něj nic podstatného nedoplnil. Kromě úprav v zanzibarském cestopisu jsem na patřičnou stránku přidal dvě nové veršovánky, které obě tak trochu souvisí s mým nedávným životním jubileem.
8.6.2016 Opět jsem něco přidal do FotoZOO. Po dlouhatánské době jsem taky nepatrně rozšířil můj soubor oblíbených hlášek a rovněž po delší pauze jsem přidal na patřičnou stránku jednu novou básničku. Krátkou a šílenou.
3.4.2016 Do mojí webové FotoZOO přibylo více než 130 nových fotografií. Celkový počet fotografií v tomhle projektu tak už překročil tři tisícovky.
30.3.2016 Přibyla (samozřejmě na příslušnou stránku) opět jedna kratší básnička, kterou jsem mojí kamarádce k narozeninám tak nějak uplácal namísto dortu. K ní jsem připojil ještě jednu, takovou aktuální k současné návštěvě soudruhů z Číny. Hlavní, co jsem ale na svých stránkách provedl, je to, že cestopis "Afrika zelená, Afrika divoká" z Malawi a Zambie jsem podrobil větší revizi. Opravil jsem v něm mnoho chyb (určitě tam ale ještě nějaké zůstaly) a na mnoha místech jsem provedl drobnější úpravy textu. Ačkoliv se nic podstatného nezměnilo, nic zásadního jsem do zpracovaného textu nepřidal, ani jsem nic důležitého nevypustil, přesto jsem zvolil změnit datum poslední aktualizace na dnešek. Těch drobných změn a úprav bylo přece jenom poměrně hodně.
1.2.2016 Na stránku s veršovačkami jsem zase jednu básničku přidal. Tentokrát takovou trochu cestovatelskou.
26.1.2016 Po několik minulých dní byly kvůli havárii serveru nedostupné moje fotogalerie i moje webová FotoZOO. Všechno jsem musel znovu obnovit, ale už byste zase měli mít všechno dostupné a v pořádku. Mezi fotogalerie dnes současně přibyla nová fotogalerie z Korsiky, kam jsme jeli v létě roku 2013 s naším vlastním autem i s naší fenečkou Cindy. Samozřejmě, že k fotografiím nechybí velké množství popisků.
18.1.2016 Stránku s mými kontakty jsem po nedávné úpravě ještě potřeboval trochu poopravit a poněkud doplnit. No a moje veršíčky se také opět o něco málo rozrostly. Začínám letos dvěma kousky, z toho jeden je takový takový trošku novoroční. A jak už poslední dobou bývá obvyklé, i tentokrát mám několik málo nových přírůstků rovněž v mojí webové FotoZOO. Už se tu objevily první fotografie z Ugandy, kde jsem chvíli pobyl v roce 2014. Fotky z téhle cesty však teprve začínám zpracovávat.

Můžete se ještě podívat na archiv starších novinek ...

Aby bylo něco nového,
je bohužel třeba něco dělat.
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3