Osobní stránky - Lubomír Prause

Co je nového

Facebook Twitter

Co je kde nového, čili nedávné změny stránek

poslední aktualizace: 16.6.2019
Na téhle stránce se snažím udržovat přehled o posledních změnách na mých stránkách. Dozvíte se tu, kdy a co jsem kde opravil a změnil, kdy jsem co nového jsem přidal, popřípadě co nepotřebného jsem zase naopak zrušil. Věřím, že to pravidelnějším návštěvníkům pomůže v orientaci, co a odkdy tu mám a nemám nového. U každé stránky udržuji též datum její poslední aktualizace, které ale neměním v případech, kdy na stránce provedu změnu jen některé technické či vizuální vlastnosti, přičemž obsahově se stránka nezmění. A taky neměním datum aktualizace stránek, pokud na nich jen opravím nějaké chyby a překlepy, špatně postavené věty, nesprávný slovosled, když vyměním jen nějaké slovíčko, změním nějakou drobnost a tak podobně.

Poslední změny a úpravy:


16.6.2019 Do FotoZOO jsem zpracoval asi 60 nových fotografií. Další některé věci jsem změnil a hlavně doplnil. Stránku se soupisem jmen druhů jsem na konci opatřil seznamem použitých jazyků. Protože těch jazyků není tak úplně málo, zdálo se mi to docela vhodné. Mezi veršíky přibyla jedna droboučká blbinka, která snad ani nestojí za to, abych se tu o ní zmiňoval.
1.5.2019 Na stránce s mými veršovánkami se objevily první dva letošní pokusy o nějaké veršíčky. Asi jich ale letos moc nepřibude. Současně jsem doplnil do mojí FotoZOO nějaká nová jména, hlavně ale jsem upravil stránku se jmény druhů. Byla rozdělena do tří sloupečků, ze kterých jsou teď tři samostatné podstránky a původní stránka nyní obsahuje veškerá použitá jména sloučená do jednoho jediného sloupečku. V souvislosti s tím jsem patřičně upravil také úvodní stránku se základními informacemi k mojí FotoZOO: Stránka kontaktů doznala změn nejvíce. Přestal jsem už před nějakou dobou používat různé komunikační programy v počítači a komunikuji nyní už výhradně přes mobil, samozřejmě kromě emailu. Zredukoval jsem taky počet komunikačních kanálů, na všechny svoje kontakty mi však alespoň jeden z nich zůstal. Zabrousil jsem i do stránky o historii a vývoji mého webu, kde jsem provedl drobné a nepříliš významné doplnění.
10.3.2019 Ve FotoZOO něco málo přibylo, hlavně jsem tam ale mnoho věcí měnil a především doplňoval, zejména co se týče pojmenování a občas také zařazení některých druhů. Takových změn se událo opravdu hodně. V několika fotogaleriích jsem opravil pár popisků, které vesměs souvisely se správným určením a pojmenováním vyfotografovaných živočichů a rostlin. Tedy žádná podstatná změna. Upravil jsem stránku s odkazy, kde jeden z odkazů byl již zcela nefunkční a odkazovaný web nedostupný.
2.12.2018 Nově jsem zpracoval fotografie z kratšího zájezdu do fotogalerie z Lužických hor a víceméně širšího okolí. Kromě jednoho kratičkého nepříliš podařeného čtyřverší se jako téměř pokaždé něco málo nového objevilo i v mojí FotoZOO.
29.10.2018 Dnes jsem udělal do FotoZOO pouze několik úprav, drobných oprav a doplnění. Nového toho přibylo opravdu jen málo.
17.10.2018 Kromé další jedné docela prázdné veršovánky jsem doplnil, upravil a pozměnil mnoho věcí v mojí FotoZOO. Taky do FotoZOO přibylo přes stovku nových fotografií se čtyřiceti novými druhy určených živočichů či rostlin.
1.9.2018 Kromé jedné básničky a téměř nepodstatného doplnění FotoZOO je hlavní událostí dnešního dne událostí přírůstek mezi moje fotogalerie. Nově se zde objevuje velká fotogalerie z Ugandy. Fotografie pocházejí už z roku 2014, ale teprve dnes jsem dokončil výběr fotografií a webovou podobu fotogalerie z téhle africké dovolené.
15.8.2018 Dnes do FotoZOO přibylo téměř na dvě stovky nových fotografií, většina z nich jsou květinky z botanické zahrady. A i tentokrát jsem přidal zase další, byť jenom jednu, básničku.
21.7.2018 A znovu je to skoro stejné jako minule. Znovu jsem udělal ve FotoZOO nějaké úpravy a o trochu víc toho tentokrát přibylo. A jako minule i dnes jsem přidal zase další veršíky.
16.7.2018 Dneska je to skoro stejné jako předevčírem. Trošku doplnění a úprav jsem udělal ve FotoZOO a přidal jsem zase další básničky, i když dneska jenom dvě. Přesto je jich letošní červenec už pěkná úroda.
14.7.2018 Ode dneška tu jsou zase další čtyři nové veršovačky, jedna horší než druhá. Něco málo jsem taky doplnil a upravil v mojí FotoZOO.
7.7.2018 V mojí FotoZOO jsem něco maličko doplnil a hlavně jsem provedl u mnoha druhů ryb úpravu českého názvosloví, aby česká jména odpovídala těm v současnosti platným a uznávaným. A přidal jsem ještě další tři, básničky. Dnešní jsou spíš takové kratší.
6.7.2018 Opět jsem přidal několik podivných veršíků a něco málo jsem i dnes změnil a doplnil ve FotoZOO.
24.6.2018 Do FotoZOO dnes přibyly téměř dvě stovky dalších fotografií. Jejich počet ve FotoZOO tím už o dost přesáhl čtyři tisícovky a počet druhů živočichů a rostlin se výrazně přehoupl přes číslo 1500. Přírůstek zaznamenala i moje stránka s veršovánkami, kde můžete najít čtyři nové kousky. Znovu jsem musel upravit moji stránku s odkazy. Další ze starších odkazů byl již zcela nefunkční a nějaké informace se časem trochu pozměnily.
20.5.2018 Mezi fotogalerie dnes přibyla jedna nová fotogalerie z Velkého Kriváňa. Není velká, zato ale velmi aktuální, neboť se jedná o teprve osm dní staré fotografie malého z jednodenního výletu na Slovensko do Malé Fatry. Kromě přípravy této fotogalerie jsem ještě něco málo opravil a doplnil v mojí FotoZOO. A samozřejmě do ní zase něco nového přibylo.
25.3.2018 Před dvěma dny jsem si všiml, že na mých stránkách přestalo fungovat googlí vyhledávání. Pánové z Googlu udělali nějaké změny, o kterých jsem se dozvěděl víceméně náhodou. Takže jsem musel začít pracovat na nápravě, abych to dal do pořádku. Nyní by tedy už zase mělo vyhledávání fungovat. Změna, kterou Googlové provedli, se mi zdá ovšem spíše k horšímu. To, co na vyhledávání fungovalo blbě, funguje blbě dál, jen já jsem ztratil jakoukoli možnost upravit podobu vyhledávání podle toho, jak já bych si ji představoval. Už předtím se dala upravit jen hodně bídně, teď už skoro vůbec. Ještě jsem taky mírně upravil stránku s odkazy, kde jeden z odkazů byl již zcela nefunkční. Ve FotoZOO jsem opravil několik drobných chybiček a překlepů a pár nově zpracovaných fotografií jsem tam znovu přidal.
23.3.2018 Možná to vypadá, že jsem dlouho nic nedělal, ale není to úplně tak. Třeba FotoZOO se rozrostla o 65 nových druhů. Přidal jsem do ní bezmála dvě stovky nových fotografií živočichů i rostlin, převážně, ale nejen, z Indonésie z roku 2015. Pořád ještě mi zbývá určit další druhy a zpracovat další fotografie. A jako téměř pokaždé doznala moje FotoZOO také několik drobných změn a doplnění. Přidal jsem taky hnedle čtyři nové veršovánky, jako obvykle podivné a tentokrát rozhodně ne nijak veselé.

Můžete se ještě podívat na archiv starších novinek ...

Aby bylo něco nového,
je bohužel třeba něco dělat.
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3