Osobní stránky - Lubomír Prause

Co je nového

Facebook Twitter

Co je kde nového, čili nedávné změny stránek

poslední aktualizace: 17.11.2020
Na téhle stránce se snažím udržovat přehled o posledních změnách na mých stránkách. Dozvíte se tu, kdy a co jsem kde opravil a změnil, kdy jsem co nového jsem přidal, popřípadě co nepotřebného jsem zase naopak zrušil. Věřím, že to pravidelnějším návštěvníkům pomůže v orientaci, co a odkdy tu mám a nemám nového. U každé stránky udržuji též datum její poslední aktualizace, které ale neměním v případech, kdy na stránce provedu změnu jen některé technické či vizuální vlastnosti, přičemž obsahově se stránka nezmění. A taky neměním datum aktualizace stránek, pokud na nich jen opravím nějaké chyby a překlepy, špatně postavené věty, nesprávný slovosled, když vyměním jen nějaké slovíčko, změním nějakou drobnost a tak podobně.

Poslední změny a úpravy:


17.11.2020 Dnes do mojí FotoZOO přibyly necelé tři stovky nových fotografií, přičemž celkový počet vyfotografovaných různých druhů živočichů či rostlin se rozrostl o víc než stovku. Naprostá většina nových fotografií pochází z mojí letošní červnové návštěvy Plzeňské zoologické a botanické zahrady, kteroužto jsem s přáteli stihl vykonat v době mezi koronavirovými uzávěrami. Ve FotoZOO jsem také udělal několik nepříliš podstatných změn, oprav či doplnění. Kromě fotografické části mého webu jsem k mým veršovánkám přidal dva nové kousky. Vím, za tak dlouhou dobu od minula je to málo, ale moje básnické střevo se poslední dobou nějak nechce moc kroutit.
25.5.2020 Mezi moje básnické snahy přibyly dvě nové veršovánky a po dlouhatánské době jsem taky něco přidal do hlášek.
10.4.2020 Do veršíků jsem přidal jednu aktuální básničku. Letošní je to teprve první.
30.3.2020 Do FotoZOO jsem přidal téměř 170 nových fotografií. Jejich počet tak už překročil pět tisícovek. Něco málo jsem taky ve FotoZOO opravil nebo doplnil.
18.12.2019 Do FotoZOO dnes přibylo bezmála 140 nových fotografií a počet zde zařazených druhů druhů už překročil číslo 1800. Něco málo jsem ve FotoZOO také opravil a doplnil. Ještě jsem lehce upravil stránku s odkazy, kde se další odkaz bohužel stal nefunkční a odkazovaný web nadále nedostupný.
17.11.2019 Konečně jsem se po pěti měsících zase k něčemu dostal. Nejvíc jsem toho upravil v mojí FotoZOO. Přibylo tam sice jen necelých 50 fotografií, ale na téměř dvou stovkách stránek došlo k nějakým změnám či doplněním, které jsem připravoval po troškách a postupně. Neustále se někde něco mění, druhy se rozdělují, či naopak slučují, mnoho dalších druhů dostává jiná jména a podobně. Není v mé moci všechno sledovat, ale když na nějakou významnější změnu narazím, snažím se svoje stránky aktualizovat. S rostoucím počtem fotografií a druhů ve FotoZOO s tím mám ovšem čím dál tím víc práce a začínám mít pocit, že mě to velmi zdržuje od jiných činností. Ale poctivě přiznávám, že letos jsem se opravdu moc svým webových stránkám příliš nevěnoval. Nějak jsem asi zlenivěl, nebo co. Nakonec ani za těch pět posledních měsíců jsem mezi veršovánky přidal jen tři vcelku krátké kousky, a tak ani veršíků letos na mých stránkách mnoho nepřibude. Nakonec jsem upravil ještě stránku s kontakty, aby tamní informace lépe odpovídaly současné skutečnosti.
16.6.2019 Do FotoZOO jsem zpracoval asi 60 nových fotografií. Další některé věci jsem změnil a hlavně doplnil. Stránku se soupisem jmen druhů jsem na konci opatřil seznamem použitých jazyků. Protože těch jazyků není tak úplně málo, zdálo se mi to docela vhodné. Mezi veršíky přibyla jedna droboučká blbinka, která snad ani nestojí za to, abych se tu o ní zmiňoval.
1.5.2019 Na stránce s mými veršovánkami se objevily první dva letošní pokusy o nějaké veršíčky. Asi jich ale letos moc nepřibude. Současně jsem doplnil do mojí FotoZOO nějaká nová jména, hlavně ale jsem upravil stránku se jmény druhů. Byla rozdělena do tří sloupečků, ze kterých jsou teď tři samostatné podstránky a původní stránka nyní obsahuje veškerá použitá jména sloučená do jednoho jediného sloupečku. V souvislosti s tím jsem patřičně upravil také úvodní stránku se základními informacemi k mojí FotoZOO: Stránka kontaktů doznala změn nejvíce. Přestal jsem už před nějakou dobou používat různé komunikační programy v počítači a komunikuji nyní už výhradně přes mobil, samozřejmě kromě emailu. Zredukoval jsem taky počet komunikačních kanálů, na všechny svoje kontakty mi však alespoň jeden z nich zůstal. Zabrousil jsem i do stránky o historii a vývoji mého webu, kde jsem provedl drobné a nepříliš významné doplnění.
10.3.2019 Ve FotoZOO něco málo přibylo, hlavně jsem tam ale mnoho věcí měnil a především doplňoval, zejména co se týče pojmenování a občas také zařazení některých druhů. Takových změn se událo opravdu hodně. V několika fotogaleriích jsem opravil pár popisků, které vesměs souvisely se správným určením a pojmenováním vyfotografovaných živočichů a rostlin. Tedy žádná podstatná změna. Upravil jsem stránku s odkazy, kde jeden z odkazů byl již zcela nefunkční a odkazovaný web nedostupný.

Můžete se ještě podívat na archiv starších novinek ...

Aby bylo něco nového,
je bohužel třeba něco dělat.
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3