Osobní stránky - Lubomír Prause

Co je nového

Facebook Twitter

Co je kde nového, čili nedávné změny stránek

poslední aktualizace: 16.6.2022
Na téhle stránce se snažím udržovat přehled o posledních změnách na mých stránkách. Dozvíte se tu, kdy a co jsem kde opravil a změnil, kdy jsem co nového jsem přidal, popřípadě co nepotřebného jsem zase naopak zrušil. Věřím, že to pravidelnějším návštěvníkům pomůže v orientaci, co a odkdy tu mám a nemám nového. U každé stránky udržuji též datum její poslední aktualizace, které ale neměním v případech, kdy na stránce provedu změnu jen některé technické či vizuální vlastnosti, přičemž obsahově se stránka nezmění. A taky neměním datum aktualizace stránek, pokud na nich jen opravím nějaké chyby a překlepy, špatně postavené věty, nesprávný slovosled, když vyměním jen nějaké slovíčko, změním nějakou drobnost a tak podobně.

Poslední změny a úpravy:


16.6.2022 Pod dost dlouhé době jen něco málo. Přibylo asi 50 fotografií do FotoZOO, kde jsem také, jako skoro vždycky, pár věci opravil či doplnil. Krom toho přibyla jedna nová veršovánka.
8.1.2022 Jenom dvě nové básničky, víc jsem toho nepřidal.
30.11.2021 Do FotoZOO jsem ještě přidal několik dalších fotografií.
26.11.2021 Ve FotoZOO jsem opravil několik drobných nedostatků a pár fotografií jsem ještě přidal.
23.11.2021 Dnes jsem ještě o něco málo doplnil FotoZOO a především jsem v ní přepracoval oddělení ryb. Taxonomie ryb doznala v posledních letech řady změn, především na základě genetických zkoumání. Změnilo se mnohé. Jiné dříve společné čeledi (především z řádu ostnoploutvích, kde mnoho čeledí nezůstalo) se staly samostatnými řády, jiné dříve nijak spolu nesouvisející ryby se staly příbuznými druhy. A já jsem došel k tomu, že mi už nezbývá, než to nějak upravit, aby to alespoň zhruba odpovídalo současnému vědění. Dalo mi to celý týden práce, než jsem to všechno upravil a předělal. Pokud jsem ještě něco zapomněl či nedodělal, jistě to brzo napravím...
16.11.2021 Dnes jsem ještě doplnil moji FotoZOO o více než 150 dalších fotografií. Asi třetina těchto fotek je z královédvorské zoologické zahrady. Samozřejmě jako vždy jsem taky ve FotoZOO provedl několik drobných úptav a nějaká nová doplnění. Počet různých druhů živočichů a rostlin v mojí FotoZOO dnešním dnem už přesáhl číslo 2000.
14.11.2021 Dnes se můj web rozrostl o jednu docela velkou fotogalerii z Indonésie, konkrétně z cesty po ostrovech Kalimantan a Sulawesi. Trvalo mi dlouho, než jsem fotografie zpracoval, trvalo dlouho, než jsem je vybral a zpracoval pro mé webové stránky a nakonec mi i dlouho trvalo napsat k fotogalerii všechny popisky. Dnes je tedy konečně fotogalerie hotova a můžete si ji tedy prohlížet. K té Indonésii jsem ještě trochu opravil soubor s navštívenými místy, který najdete na stránce o aplikaci Google Earth. Do veršovánek také přibylo dnes jedno kratičké čtyřverší. Ani nestojí za to, abyste ho četli, jen tak trochu říká, proč mi veršíky v poslední době vůbec nepřibývají.
26.6.2021 Po strašně dlouhé době přidávám jen něco maličko. Co jsem v důchodu, strašně se flákám a co je horší, i to flákání mě dost baví. Takže dnes jsem v mé FotoZOO spáchal pár drobnějších změn a doplnění. Krom toho jsem k mým veršíkům přidal dvě nové básničky. A to je bohužel zatím všechno.

Můžete se ještě podívat na archiv starších novinek ...

Aby bylo něco nového,
je bohužel třeba něco dělat.
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3