Osobní stránky - Lubomír Prause

Archiv novinek

Facebook Twitter

Co kdy a kde nového bývávalo

poslední aktualizace: 16.6.2022
Tahle stránka, která postupem času stále nabývá na objemu, obsahuje archiv všeho, co bylo na mých stránkách nového v době, kterou už lze označit za dávnou minulost. To znamená, že ve vztahu k dnešku tady nenajdete nic důležitého ani podstatného. Informace tady uvedené mohou být zajímavé jen jako jakási historická dokumentace toho, jak se moje osobní stránky nebo fotogalerie vyvíjely v dávnějších dobách a letech, případně jak a kdy co na nich přibývalo nebo se měnilo. Tenhle archiv novinek vznikl především proto, že mi je líto v něm obsažené informace a texty jednoduše zahodit, když už jsem je býval byl jednou napsal.
Pokud vás zajímá přítomnost, podívejte se, co je nového v současnosti a době nedávno minulé.

Archiv novinek z dávnějších let:


20.12.2020 Jako dnešní novinka se objevila pouze jedna nová veršovánka.
17.11.2020 Dnes do mojí FotoZOO přibyly necelé tři stovky nových fotografií, přičemž celkový počet vyfotografovaných různých druhů živočichů či rostlin se rozrostl o víc než stovku. Naprostá většina nových fotografií pochází z mojí letošní červnové návštěvy Plzeňské zoologické a botanické zahrady, kteroužto jsem s přáteli stihl vykonat v době mezi koronavirovými uzávěrami. Ve FotoZOO jsem také udělal několik nepříliš podstatných změn, oprav či doplnění. Kromě fotografické části mého webu jsem k mým veršovánkám přidal dva nové kousky. Vím, za tak dlouhou dobu od minula je to málo, ale moje básnické střevo se poslední dobou nějak nechce moc kroutit.
25.5.2020 Mezi moje básnické snahy přibyly dvě nové veršovánky a po dlouhatánské době jsem taky něco přidal do hlášek.
10.4.2020 Do veršíků jsem přidal jednu aktuální básničku. Letošní je to teprve první.
30.3.2020 Do FotoZOO jsem přidal téměř 170 nových fotografií. Jejich počet tak už překročil pět tisícovek. Něco málo jsem taky ve FotoZOO opravil nebo doplnil.
18.12.2019 Do FotoZOO dnes přibylo bezmála 140 nových fotografií a počet zde zařazených druhů druhů už překročil číslo 1800. Něco málo jsem ve FotoZOO také opravil a doplnil. Ještě jsem lehce upravil stránku s odkazy, kde se další odkaz bohužel stal nefunkční a odkazovaný web nadále nedostupný.
17.11.2019 Konečně jsem se po pěti měsících zase k něčemu dostal. Nejvíc jsem toho upravil v mojí FotoZOO. Přibylo tam sice jen necelých 50 fotografií, ale na téměř dvou stovkách stránek došlo k nějakým změnám či doplněním, které jsem připravoval po troškách a postupně. Neustále se někde něco mění, druhy se rozdělují, či naopak slučují, mnoho dalších druhů dostává jiná jména a podobně. Není v mé moci všechno sledovat, ale když na nějakou významnější změnu narazím, snažím se svoje stránky aktualizovat. S rostoucím počtem fotografií a druhů ve FotoZOO s tím mám ovšem čím dál tím víc práce a začínám mít pocit, že mě to velmi zdržuje od jiných činností. Ale poctivě přiznávám, že letos jsem se opravdu moc svým webových stránkám příliš nevěnoval. Nějak jsem asi zlenivěl, nebo co. Nakonec ani za těch pět posledních měsíců jsem mezi veršovánky přidal jen tři vcelku krátké kousky, a tak ani veršíků letos na mých stránkách mnoho nepřibude. Nakonec jsem upravil ještě stránku s kontakty, aby tamní informace lépe odpovídaly současné skutečnosti.
16.6.2019 Do FotoZOO jsem zpracoval asi 60 nových fotografií. Další některé věci jsem změnil a hlavně doplnil. Stránku se soupisem jmen druhů jsem na konci opatřil seznamem použitých jazyků. Protože těch jazyků není tak úplně málo, zdálo se mi to docela vhodné. Mezi veršíky přibyla jedna droboučká blbinka, která snad ani nestojí za to, abych se tu o ní zmiňoval.
1.5.2019 Na stránce s mými veršovánkami se objevily první dva letošní pokusy o nějaké veršíčky. Asi jich ale letos moc nepřibude. Současně jsem doplnil do mojí FotoZOO nějaká nová jména, hlavně ale jsem upravil stránku se jmény druhů. Byla rozdělena do tří sloupečků, ze kterých jsou teď tři samostatné podstránky a původní stránka nyní obsahuje veškerá použitá jména sloučená do jednoho jediného sloupečku. V souvislosti s tím jsem patřičně upravil také úvodní stránku se základními informacemi k mojí FotoZOO: Stránka kontaktů doznala změn nejvíce. Přestal jsem už před nějakou dobou používat různé komunikační programy v počítači a komunikuji nyní už výhradně přes mobil, samozřejmě kromě emailu. Zredukoval jsem taky počet komunikačních kanálů, na všechny svoje kontakty mi však alespoň jeden z nich zůstal. Zabrousil jsem i do stránky o historii a vývoji mého webu, kde jsem provedl drobné a nepříliš významné doplnění.
10.3.2019 Ve FotoZOO něco málo přibylo, hlavně jsem tam ale mnoho věcí měnil a především doplňoval, zejména co se týče pojmenování a občas také zařazení některých druhů. Takových změn se událo opravdu hodně. V několika fotogaleriích jsem opravil pár popisků, které vesměs souvisely se správným určením a pojmenováním vyfotografovaných živočichů a rostlin. Tedy žádná podstatná změna. Upravil jsem stránku s odkazy, kde jeden z odkazů byl již zcela nefunkční a odkazovaný web nedostupný.
2.12.2018 Nově jsem zpracoval fotografie z kratšího zájezdu do fotogalerie z Lužických hor a víceméně širšího okolí. Kromě jednoho kratičkého nepříliš podařeného čtyřverší se jako téměř pokaždé něco málo nového objevilo i v mojí FotoZOO.
29.10.2018 Dnes jsem udělal do FotoZOO pouze několik úprav, drobných oprav a doplnění. Nového toho přibylo opravdu jen málo.
17.10.2018 Kromé další jedné docela prázdné veršovánky jsem doplnil, upravil a pozměnil mnoho věcí v mojí FotoZOO. Taky do FotoZOO přibylo přes stovku nových fotografií se čtyřiceti novými druhy určených živočichů či rostlin.
1.9.2018 Kromé jedné básničky a téměř nepodstatného doplnění FotoZOO je hlavní událostí dnešního dne událostí přírůstek mezi moje fotogalerie. Nově se zde objevuje velká fotogalerie z Ugandy. Fotografie pocházejí už z roku 2014, ale teprve dnes jsem dokončil výběr fotografií a webovou podobu fotogalerie z téhle africké dovolené.
15.8.2018 Dnes do FotoZOO přibylo téměř na dvě stovky nových fotografií, většina z nich jsou květinky z botanické zahrady. A i tentokrát jsem přidal zase další, byť jenom jednu, básničku.
21.7.2018 A znovu je to skoro stejné jako minule. Znovu jsem udělal ve FotoZOO nějaké úpravy a o trochu víc toho tentokrát přibylo. A jako minule i dnes jsem přidal zase další veršíky.
16.7.2018 Dneska je to skoro stejné jako předevčírem. Trošku doplnění a úprav jsem udělal ve FotoZOO a přidal jsem zase další básničky, i když dneska jenom dvě. Přesto je jich letošní červenec už pěkná úroda.
14.7.2018 Ode dneška tu jsou zase další čtyři nové veršovačky, jedna horší než druhá. Něco málo jsem taky doplnil a upravil v mojí FotoZOO.
7.7.2018 V mojí FotoZOO jsem něco maličko doplnil a hlavně jsem provedl u mnoha druhů ryb úpravu českého názvosloví, aby česká jména odpovídala těm v současnosti platným a uznávaným. A přidal jsem ještě další tři, básničky. Dnešní jsou spíš takové kratší.
6.7.2018 Opět jsem přidal několik podivných veršíků a něco málo jsem i dnes změnil a doplnil ve FotoZOO.
24.6.2018 Do FotoZOO dnes přibyly téměř dvě stovky dalších fotografií. Jejich počet ve FotoZOO tím už o dost přesáhl čtyři tisícovky a počet druhů živočichů a rostlin se výrazně přehoupl přes číslo 1500. Přírůstek zaznamenala i moje stránka s veršovánkami, kde můžete najít čtyři nové kousky. Znovu jsem musel upravit moji stránku s odkazy. Další ze starších odkazů byl již zcela nefunkční a nějaké informace se časem trochu pozměnily.
20.5.2018 Mezi fotogalerie dnes přibyla jedna nová fotogalerie z Velkého Kriváňa. Není velká, zato ale velmi aktuální, neboť se jedná o teprve osm dní staré fotografie malého z jednodenního výletu na Slovensko do Malé Fatry. Kromě přípravy této fotogalerie jsem ještě něco málo opravil a doplnil v mojí FotoZOO. A samozřejmě do ní zase něco nového přibylo.
25.3.2018 Před dvěma dny jsem si všiml, že na mých stránkách přestalo fungovat googlí vyhledávání. Pánové z Googlu udělali nějaké změny, o kterých jsem se dozvěděl víceméně náhodou. Takže jsem musel začít pracovat na nápravě, abych to dal do pořádku. Nyní by tedy už zase mělo vyhledávání fungovat. Změna, kterou Googlové provedli, se mi zdá ovšem spíše k horšímu. To, co na vyhledávání fungovalo blbě, funguje blbě dál, jen já jsem ztratil jakoukoli možnost upravit podobu vyhledávání podle toho, jak já bych si ji představoval. Už předtím se dala upravit jen hodně bídně, teď už skoro vůbec. Ještě jsem taky mírně upravil stránku s odkazy, kde jeden z odkazů byl již zcela nefunkční. Ve FotoZOO jsem opravil několik drobných chybiček a překlepů a pár nově zpracovaných fotografií jsem tam znovu přidal.
23.3.2018 Možná to vypadá, že jsem dlouho nic nedělal, ale není to úplně tak. Třeba FotoZOO se rozrostla o 65 nových druhů. Přidal jsem do ní bezmála dvě stovky nových fotografií živočichů i rostlin, převážně, ale nejen, z Indonésie z roku 2015. Pořád ještě mi zbývá určit další druhy a zpracovat další fotografie. A jako téměř pokaždé doznala moje FotoZOO také několik drobných změn a doplnění. Přidal jsem taky hnedle čtyři nové veršovánky, jako obvykle podivné a tentokrát rozhodně ne nijak veselé.
27.12.2017 Do FotoZOO kromě některých změn a doplnění přibylo dalších 60 fotografií z mojí cesty do Indonésie v roce 2015. A právě Indonésii jsem ve FotoZOO nově zařadil mezi lokality, a to přesto, že ještě zdaleka nemám zpracovány všechny živočichy a rostliny, zejména ne korálové rybičky. A mnohé ještě vůbec nemám určené. Zpracování těchto fotografií a určování druhů bude mít samozřejmě ještě pokračovaní, bude na tom ještě dost práce. Kromě úprav a přírůstků ve FotoZOO jsem ještě mezi veršovánky přidal dvě básničky, letos pravděpodobně už poslední.
11.11.2017 Zpracoval jsem soubor se zaznamenanými místy, která jsem navštívil v roce 2015 při cestě po Indonésii, přesněji na ostrovech Kalimantan a Sulawesi. Soubor samozřejmě najdete na stránce o aplikaci Google Earth. A zase jsem rozšířil svoji FotoZOO, kam přibylo více než šedesát nových fotografií a sedmnáct dalších různých druhů rostlin i živočichů, a to především z ostrova Kalimantan (jinak též Borneo), odkud jsem začal fotografie do FotoZOO pomalu zpracovávat.
26.10.2017 V mojí FotoZOO jsem kromě přidaných pár fotek opravil drobné nedostatky ve stylopisu, doplnil či upřesnil jsem tam některé informace a především jsem rozšířil a částečně přepracoval výběry fotografií z lokalit. Tuhle část je nyní už možno považovat za dokončenou, neboť všechny důležité lokality (důležité tím, že jsem tam vyfotografoval větší množství zvířat nebo rostlin) jsou teď už v nabídce obsaženy. No a ještě se na patřičné stránce objevily dvě nové rýmovačky, z toho jedna taková aktuální ke skončeným volbám.
20.10.2017 Mezi moje fotogalerie jsem po hodně dlouhé době zase něco přidal. Tentokrát je to trochu menší fotogalerie z Třebíče a okolí. Přidané fotografie jsem opatřil dosti podrobnými popisky. Trochu jsem přitom upravil stylopis mých fotogalerií, aby indexové stránky jednotlivých fotogalerií vypadaly v oknech užších prohlížečů lépe a přehledněji. Maličko, ale opravdu jen nepatrně, se taky rozšířila moje FotoZOO a o jednu kratičkou i moje veršovánková stránka.
7.10.2017 Do FotoZOO jsem opět něco přidával, a také jsem tam něco málo opravoval. Stále do FotoZOO pomalu nějaké fotografie přibývají, a já ani nestačím stále nový a nový nafocelý materiál vybírat, zpracovávat a druhy určovat. Na stránce o aplikaci Google Earth se objevil ke stažení nový soubor se zaznamenanými místy, kde jsme se pohybovali v roce 2014 při cestě Ugandou. Snad se dostanu brzy i ke zpracování ugandské fotogalerie, i když to nevidím příliš optimisticky. Zatím jsou v mojí FotoZOO k vidění pouze fotky ugandských zvířátek. Z Ugandy je tam ode dneška na čtyři stovky fotoografií, které představují 116 různých druhů živočichů.
3.9.2017 Do FotoZOO jsem opět několik fotografií přidal. Provedl jsem taky některá doplnění a upřesnění, i několik drobných oprav překlepů a nepřesností. Mezi výběry fotografií z lokalit se nově objevuje jih Afriky. Fotografie jsou starší, ale tenhle výběr a jeho podvýběry jsou ve FotoZOO zařazené nově. Od července, kdy jsem dokončil programování pro možnost zařazování výběrů podle lokalit, zpracovávám tyto výběry postupně.
31.8.2017 Předcházející úpravy stylopisu webové FotoZOO vyvrcholily úpravou stylu pro levostranné menu. Nadále je několikastupňově kaskádové a otevírá pro každou vybíranou položku novou podnabídku (samozřejmě jen když podnabídka existuje). Dříve se pro každou hlavní skupinu otevírala jen jedna rozvětvená podnabídka, která se v některých případech už stávala nepříjemně dlouhou. Kromě této úpravy stylopisu, myslím, že na delší dobu poslední, jsem ještě znovu upravil text na stránce o historii a vývoji mého webu.
29.8.2017 Ve FotoZOO jsem provedl jednu drobnou opravu.
28.8.2017 Trochu jsem ještě doladil vizuální podobu stránek, tedy stylopis. Poopravil jsem v něm některé drobné nedostatky. FotoZOO se ještě rozrostlo o několik dalších fotografií a maličko jsem také změnil text o historii a vývoji mých webových stránek, aby lépe vystihoval současnou skutečnost.
22.8.2017 Do FotoZOO kromě několika drobných oprav či doplnění přibyly bezmála dvě stovky nově zpracovaných fotografií. Jsou převážně z Ugandy a přestože ještě odtud nemám dokončené zpracování všeho, co jsem tam vyfotil, zařadil jsem už Ugandu z roku 2014 mezi výběry z lokalit.
3.8.2017 Předně jsem maličko upravil úvodní stránku o mých fotoaparátech. A proč? Ani nevím, chtělo se mi tam prostě něco změnit. Tak nějak z podobných důvodů jsem upravil i text na stránce o cestování, která obsahuje soupis mých dokončených cestopisů. Doplnil jsem rovněž na příslušnou stránku několik dalších hlášek. Přibyly také dvě nové veršovánky, čímž počet mých veršotepeckých výtvorů dosáhl pěkného kulatého čísla 250! U mých osobních stránek minimálně, ale hlavně u osobních fotogalerií a FotoZOO, došlo k větší úpravě stylopisu. Především fotografické stránky se nyní dokáží přizpůsobit i dosti úzkým oknům prohlížečů, kdy máte třeba displej mobilu či tabletu nastojato. Odteď se mnohé fotografie, nebo třeba i textové části, které na široké obrazovce vidíte normálně vedle sebe, dokážou srovnat pod sebe a podle velikosti okna se může zmenšit i zobrazovaná fotografie. V souvislosti s těmihle úpravy jsem opětovně změnil a doplnil svůj text o historii a vývoji mých webových stránek. A protože jsem teď opravdu pracoval pilně, musím tu ohlásit i nějaké změny v mojí webové FotoZOO. O něco se rozrostly výběry fotografií z lokalit a kromě drobných oprav či změn tu přibylo asi 25 nových druhů a téměř 80 fotografií.
13.7.2017 Tentokrát jsem docela dost programoval, aby se v mojí FotoZOO mohly postupně objevit výběry fotografií vybrané z jednotlivých významnějších lokalit. Někteří kamarádi a známí totiž po mně chtěli, že by se chtěli podívat na zvířátka, která jsem vyfotil kupříkladu ve zlínské ZOO, nebo v roce 2012 v Malawi a Zambii. To dosud u stránek tvořených výhradně podle skupin a druhů nešlo. Teď ještě ale ve FotoZOO nenajdete výběry ze všech významnějších lokalit. Na tom musím ještě zapracovat. Prozatím zpracovaných výběrů fotografií podle lokalit není mnoho, ale snad brzy přibudou další. Ty zatím hotové najdete vždycky na hlavní stránce fotografických výběrů z lokalit. Ve FotoZOO se taky (kromě několika drobných změn, oprav či doplnění) nově objevila stránka se jmény druhů. Na ní najdete veškerá ve FotoZOO použitá jména druhů, a to jak česká či slovenská, tak latinská nebo anglická či jiná, seřazená dle abecedního pořadí. Současně s dokončením téhle novější verze FotoZOO jsem patřičně doplnil text o historii vývoje mých stránek, který popisuje, co a jak postupně na svých stránkách dělám a jak je měním či rozvíjím. Drobnou změnu jsem provedl i na stránce o mé FotoZOO a rovněž jsem doplnil úvod k FotoZOO o nové informace, které jsem usoudil, že by tam měly být. Samozřejmě se stránky výběrů fotografií druhů dle lokalit, kde jsem je pořídil, objevily i na mapě stránek, byť jsem tam zařadil jen ty nejzákladnější, aby mapa stránek nenabývala příliš na objemu. O změně mapy stránek ve svých novinkách většinou neinformuju, protože se mění relativně často, například když přibude nebo se změní nějaká skupina ve FotoZOO, nebo když vyrobím novou fotogalerii, nové popisky, i když to už zase tak často není. Každému je přece jasné, že mapa stránek se musí změnit vždy, když nějaká nová stránka přibude, a nebo (velice výjimečně) se přejmenuje či ubyde. No a ještě k dnešnímu dni dodám, že jsem zase vytvořil jedny krátké veršíky, tentokrát opravdu velmi podivné.
15.6.2017 Přidal jsem opět jednu veršovánku a současně jsem něco málo opravil a doplnil v mojí FotoZOO.
9.6.2017 Po tentokrát opravdu dlouhé době se zase něco mění. Trochu se za to stydím, ale mám opravdu nějak čím dál tím míň času. A sice na všechno, co bych měl udělat, napsat, zpracovat, vyrobit či opravit... Takže dnes se kromě mých pěti nových pokusů o nějaké veršování výrazně změnila moje stránka s odkazy. Opravil jsem některé texty, aby odpovídaly dnešnímu stavu a době. Už před nějakou dobou přestal fungovat fotografický PicasaWeb, společnost Google ho zrušila a fotografie přemístila na sociální síť GooglePlus. Rozhodl jsem se nadále neuvádět taky vůbec žádné odkazy na sociální sítě, omezím nadále i odkazy na cizí fotografie. Odkazů na sociální sítě a tam umístěné fotografie by bylo moc a moc. A navíc, můžete se přece podívat na moje fotky v mých fotogaleriích, že? Tím pádem dost odkazů zmizelo, krom těch "sociálních" se však ztratily i další, které jejich autoři zrušili, či opustili... A těch vlastně taky nebylo málo. Nového v podstatě mezi odkazy není nic, protože nevím v téhle chvíli o nikom dalším, kdo by na internetu něco dělal. Myslím tedy něco, co by nebylo součástí sociálních sítí. Tam ovšem leckdo plká, až hanba. Když už je řeč o plkání, upravil jsem taky stránku se svými kontakty. I tady už je spousta věcí jiná a jinak. Yahoo se třeba rozhodlo, že bez jejich softwaru se neobejdu. A já na to, že obejdu, jenom nebudu v kontaktu s těmi, co Yahoo používají. Kontakt na Yahoo, nemohu-li ho používat jako součást jiného softwaru, než právě jen Yahoo, jsem tedy zrušil úplně.
21.2.2017 Ještě jsem jednu veršovánku přidal.
20.2.2017 Prvním příspěvkem roku 2017 na mých stránkách jsou čtyři moje nové veršotepecké výtvory.
20.12.2016 Opět jsem nějaké nové fotografie přidal do FotoZOO. Podobně jako minule jich je většina z olomoucké zoologické zahrady.
16.12.2016 Po hodně dlouhé době je na mých stránkách zase něco nového. Přibyly sem tři nové veršovánky, letos nejspíš už poslední. Moc se mi v poslední době veršovat nedaří... Jinak jsem ve FotoZOO udělal několik změn a přibylo sem asi 70 nových fotografií, především ze zářiové návštěvy olomoucké zoologické zahrady. Počet vyfotografovaných druhů živočichů a rostlin už překročil dvanáct stovek.
15.7.2016 Na můj web přibyla ještě jedna nová básnička. Kromě toho jsem upravoval FotoZOO. Provedl jsem tam několik doplnění a pár drobných oprav. A také tentokrát tam něco málo přibylo.
11.7.2016 Cestopis "Jak si okořenit Afriku" ze Zanzibaru se konečně dočkal oprav spousty menších i větších překlepů a podobných nedostatků a nedokonalostí. A protože jsem některé nepovedené formulace trochu přepracoval a protože těch oprav při první větší revizi bylo dost a dost, změnil jsem datum aktualizace tohohle cestopisného textu, i když v podstatě jsem v textu nic zásadního nezměnil, ani jsem do něj nic podstatného nedoplnil. Kromě úprav v zanzibarském cestopisu jsem na patřičnou stránku přidal dvě nové veršovánky, které obě tak trochu souvisí s mým nedávným životním jubileem.
8.6.2016 Opět jsem něco přidal do FotoZOO. Po dlouhatánské době jsem taky nepatrně rozšířil můj soubor oblíbených hlášek a rovněž po delší pauze jsem přidal na patřičnou stránku jednu novou básničku. Krátkou a šílenou.
3.4.2016 Do mojí webové FotoZOO přibylo více než 130 nových fotografií. Celkový počet fotografií v tomhle projektu tak už překročil tři tisícovky.
30.3.2016 Přibyla (samozřejmě na příslušnou stránku) opět jedna kratší básnička, kterou jsem mojí kamarádce k narozeninám tak nějak uplácal namísto dortu. K ní jsem připojil ještě jednu, takovou aktuální k současné návštěvě soudruhů z Číny. Hlavní, co jsem ale na svých stránkách provedl, je to, že cestopis "Afrika zelená, Afrika divoká" z Malawi a Zambie jsem podrobil větší revizi. Opravil jsem v něm mnoho chyb (určitě tam ale ještě nějaké zůstaly) a na mnoha místech jsem provedl drobnější úpravy textu. Ačkoliv se nic podstatného nezměnilo, nic zásadního jsem do zpracovaného textu nepřidal, ani jsem nic důležitého nevypustil, přesto jsem zvolil změnit datum poslední aktualizace na dnešek. Těch drobných změn a úprav bylo přece jenom poměrně hodně.
1.2.2016 Na stránku s veršovačkami jsem zase jednu básničku přidal. Tentokrát takovou trochu cestovatelskou.
26.1.2016 Po několik minulých dní byly kvůli havárii serveru nedostupné moje fotogalerie i moje webová FotoZOO. Všechno jsem musel znovu obnovit, ale už byste zase měli mít všechno dostupné a v pořádku. Mezi fotogalerie dnes současně přibyla nová fotogalerie z Korsiky, kam jsme jeli v létě roku 2013 s naším vlastním autem i s naší fenečkou Cindy. Samozřejmě, že k fotografiím nechybí velké množství popisků.
18.1.2016 Stránku s mými kontakty jsem po nedávné úpravě ještě potřeboval trochu poopravit a poněkud doplnit. No a moje veršíčky se také opět o něco málo rozrostly. Začínám letos dvěma kousky, z toho jeden je takový takový trošku novoroční. A jak už poslední dobou bývá obvyklé, i tentokrát mám několik málo nových přírůstků rovněž v mojí webové FotoZOO. Už se tu objevily první fotografie z Ugandy, kde jsem chvíli pobyl v roce 2014. Fotky z téhle cesty však teprve začínám zpracovávat.
31.12.2015 Na stránku, kam umisťuju svoje veršovánky přibyl jeden nový kousek. Je tak trochu silvestrovský a pro rok 2015 poslední. Letos těch veršíků ani moc nebylo. Moje ustaraná, bolavá a nevyspalá hlava jich víc nevyplodila.
8.12.2015 Na stránku s mými veršíky přibyly čtyři nové, samozřejmě opět dosti podivné, kousky. Především ale doznala výrazných změn moje stránka s kontakty. Zjistil jsem, že mnoho věcí tam uvedených už zcela neodpovídá skutečnosti, ledasco už taky přestalo fungovat a tak jsem po téměř třech letech přistoupil k podstatné úpravě téhle stránky. A ještě jedna věc. I dnes se opět maličko rozrostla moje webová FotoZOO.
8.11.2015 FotoZOO se opět trochu rozrostla. Tentokrát je většina nových fotografií z halloweenské návštěvy zlínské zoologické zahrady a tudíž jsou na nově přidaných fotografiích především zvířátka.
21.9.2015 Do FotoZOO jsem přidal kolem čtyřiceti nových fotografií.
9.9.2015 Několika změn doznala stránka odkazů. Jednak jsem opravil některé nefunkční obrázky a jednak jsem smazal odkazy na již neexistující nebo nefunkční stránky. Po delší době jsem také uveřejnil dvě nové, víceméně politické a v tomto čase docela aktuální, veršovánky. Cestopis "Afrika zelená, Afrika divoká" z Malawi a Zambie jsem podrobil mírným úpravám, abych zde uvedl na pravou míru to, že navazující cestopisný text ze Zanzibaru mám již rovněž hotový a dokončený. A ještě jsem taky přidával do FotoZOO. Ode dneška tam najdete o přibližně 120 fotografií více. Na nich se objevuje na čtyřicet nových druhů, převážně z liberecké zoologické zahrady.
8.9.2015 Znovu jsem ještě ve fotogalerii ze Zanzibaru upravil a doplnil některé popisky.
7.9.2015 Dokončil jsem další cestopis, tentokrát ze Zanzibaru. Nazval jsem ho "Jak si okořenit Afriku" a je to vlastně pokračování dovolené popsané v mém předchozím cestopisném textu z Malawi a Zambie. Cestopis jsem připravil rovněž ve verzi PDF souboru, který si můžete stáhnout a přečíst si tak celý cestopis ve svém tabletu či notebooku kdekoli bez připojení k internetu. Samozřejmě je taky možné stažený PDF soubor vytisknout a pak si všechno přečíst pěkně z papíru.
17.8.2015 Nově na mém webu najdete dvě šílené veršovánky a po delší době jsem něco přidal i na stránku, kam píšu některé moje oblíbené hlášky.
13.8.2015 Moje fotogalerie se rozrostly po dlouhatánské době o jednu novou. Jde fotogalerii z Kutné Hory z května 2015. V tomhle případě však nešlo jen o pamětihodnosti Kutné Hory, ale současně s nimi jsme viděli několik vodních děl při cestě i širším okolí města.
3.8.2015 Kromě jedné drobné básničky, kterou jsem nedávno stvořil, jsem v zanzibarské fotogalerii zrevidoval a lehce upravil popisky u nemalého počtu fotografií. Rovněž ve FotoZOO došlo k několika doplněním, opravám a také sem něco málo přibylo.
29.6.2015 Kromě dvou malých veršovánek na mých stránkách na první, ba ani na druhý, pohled nic nového neuvidíte. Nicméně vězte, že jsem svoje osobní stránky přeprogramoval tak, abych je v budoucnu mohl rozdělit na dvě části, na různé servery. K tomu mě nutí stále pomalu ubývající prostor, který mám přidělen od provozovatele serveru, kde mám své stránky umístěné. Tahle praktcky neviditelná úprava mi však dala mnohem víc práce a programování, než jsem byl původně očekával.
24.5.2015 Na stránku s veršíky jedna drobná rýmovačka přibyla, ale především se ve FotoZOO objevilo dost nových fotografií. Hodně z nich je je z mojí letošní návštěvy brněnské zoologické zahrady. Rozhodně ale ne všechny. Počet druhů živočichů a rostlin v mojí FotoZOO dnes už překročil tisícovku a celkový počet fotografií FotoZOO už dosahuje bezmála dva a půl tisíce. Taky jsem trochu upravil tamní úvodní stránku, aby její text lépe vystihoval to, co bych chtěl v úvodu vyjádřit.
25.4.2015 Provedl jsem několik drobných úprav a doplnění v mé webové FotoZOO, přičemž jsem do ní také přidal nepříliš velké množství nových fotografií s několika novými druhy.
25.3.2015 Provozovatel serveru, kde jsem měl umístěny cestopisné texty ve formátu PDF, z ničehož nic ukončil provoz. Ačkoli na webových stránkách tvrdí, že nám o této skutečnosti rozesílal emaily, tak kupříkladu já žádný nedostal. Takže díky tomu jsem až téměř měsíc poté přišel na to, že případným zájemcům o stažení PDF cestopisů toto stahování přestalo fungovat. Dnes situaci napravuji, takže si stahovat PDF cestopisy už zase normálně můžete. Omlouvám se, ale opravdu jsem nedostal o ukončení služeb od poskytovatele webu ani jedinou informaci. Kromě toho jsem provedl několik drobných oprav a doplnění mé webové FotoZOO, které jsem měl během minulých týdnů připraveny k provedení.
2.3.2015 Ve webové FotoZOO jsem něco málo opravil, trochu nových fotografií jsem přidal a ke stávajícím druhům jsem doplnil několik názvů. No a k veršovačkám po dlouhé době zase taky něco přibylo. Po ještě mnohem delší době jsem přidal na patřičnou stránku hlášek jednu pradávnou moudrost.
19.1.2015 Webová FotoZOO doznala několik málo oprav, změn a doplnění.
17.1.2015 Tak. Je hotovo. Cestopis "Afrika zelená, Afrika divoká" z Malawi a Zambie, kde jsem byl počátkem roku 2012, je již hotový a dokončený. Dopsal jsem už všechno, co jsem měl připraveno a co jsem měl v úmyslu. Je v tom ještě určitě spusta chyb a překlepů a určitě je časem opravím, pokud na ně přijdu. Mohl jsem už taky tento cestopis vytvořit ve verzi PDF souboru. Takže ti, kdo si chtějí moje zážitky přečíst někde bez připojení k internetu ve svém tabletu či notebooku, nebo si je chtějí vytisknout a přečíst z papíru, mají nyní možnost.
8.1.2015 Cestopis z Malawi a Zambie, nazvaný "Afrika zelená, Afrika divoká", se už schyluje k dokončení. Kapitola z dvacátého dne je už poslední ze Zambie, kterou na samém sklonku tohoto dne opustíme. Taky jsem pro aplikaci Google Earth, mírně upravil soubor se souhrnem v roce 2012 navštívených míst z Malawi a Zambie, což s připravovaným cestopisem velice souvisí. Stejně tak doznal malého doplnění i podobný soubor z Peru a Bolívie.
7.1.2015 Opět jsem připsal další část k cestopisu z Malawi a Zambie, který je nazvaný "Afrika zelená, Afrika divoká". Přibyly tak další zážitky ze Zambie, z národního parku Kafue, konkrétně zážitky ze dne osmnáctého i z devatenáctého. Do dokončení už mnoho nezbývá!
1.1.2015 Nový rok jsem zahájil množstvím oprav a doplnění mé webové FotoZOO. Přidal jsem tam rovněž asi dvacet nových druhů živočichů a rostlin. Součástí oprav a úprav se stala též tamní úvodní stránka a stejně tak i stránka o FotoZOO ma mých osobních stránkách.
23.12.2014 Cestopis z Malawi a Zambie má opět jednu novou kapitolu. Ze sedmnáctého dne.
20.12.2014 Kromě nějakých přírůstků ve FotoZOO jsem mezi veršíky přidal jednu vánoční rýmovačku. A cestopis "Afrika zelená, Afrika divoká" z Malawi a Zambie je zase o kousek delší. Můžete si teď přečíst dvě další kapitoly, konkrétně ze Zambie z patnáctého a šestnáctého dne.
3.12.2014 K cestopisu "Afrika zelená, Afrika divoká" z Malawi a Zambie přibyla jedna nová kapitola. Je ze čtrnáctého dne, opouštíme v ní Malawi a dostáváme se do Zambie.
2.12.2014 Ve fotogalerii z Malawi a Zambie jsem u některých fotografií upravil či doplnil jejich popisky. Mnoho těch úprav ale nebylo.
28.11.2014 Cestopis z Malawi a Zambie je zase bohatší o jednu kapitolu. Už ze třináctého dne.
19.11.2014 Ve FotoZOO došlo k drobným změnám a přibylo pár dalších druhů a fotografií.
18.11.2014 Cestopisný text "Afrika zelená, Afrika divoká" je zase o kousek delší. Vlastně o dva kousky. Tentokrát přibyly dvě kapitoly, zážitky z jedenáctého a z dvanáctého dne. No, a budu se pochopitelně snažit psát dál.
9.11.2014 K cestopisu z Malawi a Zambie přibyl další dílek. Tentokrát je to kapitola z desátého dne naší cesty. Další pokračování snad přibude zase brzy, stejně jako pořád pomalu přibývají další fotografie do FotoZOO. I dnes se v ní objevilo několik nových fotografií i nových druhů.
2.11.2014 Kromě jedné veršovánky jsem k nedokončenému cestopisu z Malawi a Zambie s názvem "Afrika zelená, Afrika divoká" připojil další kousek, konkrétně devátý den. Ještě na celém cestopisu bude hodně práce.
28.10.2014 FotoZOO má několik nových fotografií i druhů, mezi veršíky přibyla jedna nová krátká veršovánka a mezi mými cestopisy se objevuje prvních několik dní nového cestopisu z Malawi a Zambie (i když cesta se odehrála už dávno, počátkem roku 2012). Cestopis, který jsem nazval "Afrika zelená, Afrika divoká", není ještě celý a dokončený. Další části k němu budu připojovat, jakmile je zpracuju. Na již hotovém textu samozřejmě ještě můžu něco změnit či doplnit, stejně tak můžu celý cestopis nebo jeho části přejmenovat, pokud mě napadne něco lepšího.
14.10.2014 Po návratu z druhé letošní dovolené jsem mezi odkazy přidal nový a několik starších textů připojených k odkazům jsem opravil, aby lépe odpovídaly skutečnosti.
20.9.2014 Kromě toho, že do FotoZOO tentokrát přibyly fotografie především různých rostlinek, objevilo se na patřičné stránce i několik nových šílených veršíků.
31.8.2014 K včerejší porci fotografií přidaných do FotoZOO jsem dnes ještě nějaké přidal.
30.8.2014 FotoZOO se opět o nějaké fotografie rozrostla. Počet fotografií už přesáhl dvě tisícovky.
28.8.2014 Ve fotogalerii z Malawi a Zambie jsem doplnil a upravil mnoho popisků k fotografiím. Došlo i na fotogalerii ze Zanzibaru, jenom jsem v tamních popiscích těch doplnění a úprav udělal mnohem méně.
15.8.2014 Nějak jsem se vrátil o skoro osm let zpátky. K fotogalerii z Peru a Bolívie, kterou jsem zároveň trochu upravil a pár fotek do ní i přidal, jsem zcela nově připsal popisky.
14.8.2014 Ve FotoZOO jsem udělal několik drobných změn, a to včetně tamní úvodní stránky. Taky jsem samozřejmě přidal nějaké další fotografie i nové druhy. Různých druhů zvířat a živočichů už je ve FotoZOO víc než šest set a společně s téměř dvěma sty druhy z rostlinné říše přesáhl celkový počet druhů osmistovku.
10.7.2014 Dalších několik fotografií přibylo do FotoZOO, která se tak stále pomalu rozrůstá.
6.7.2014 Do FotoZOO jsem přidal další fotografie a další druhy. Mezi básničky jsem pak přidal dva nové a zaručeně ošklivé kousky.
12.6.2014 Na stránku básniček přibyla jedna kratičká veršovánka. Hlavní změny se však týkají FotoZOO. K českým názvům skupin jsem přidal názvy latinské a pokud existují a našel jsem je, také názvy anglické. Počet skupin jsem rovněž zvýšil, zejména rostliny se dočkaly mnohem podrobnějšího rozdělení. Doprogramoval jsem navíc do stránek FotoZOO možnost volby preference českých a nebo latinských názvů. To se projeví na nabídce skupin, v menu, které tím pádem může být v češtině nebo v latině a také na řazení jednotlivých druhů v rámci skupin, kdy tyto druhy budou v souladu s volbou setříděny podle českých a nebo podle latinských jmen. Vývoj mojí FotoZOO tak pokládám za víceméně ukončený a doufám, že mě delší dobu už žádné nové vylepšení nenapadne a budu sem už nové fotografie a nové druhy jenom přidávat. Programové práce na tomhle projektu mi už zabraly času víc než dost. S tím vším jsem potřeboval upravit i úvod k FotoZOO, stejně jako stránku o FotoZOO v souboru mých osobních stránek. No a FotoZOO má i několik nových přírůstků. S nimi už počet fotografií ve FotoZOO dosáhl čísla 1600 a počet druhů 650, z čehož je živočichů více než 500. Je to tedy stále ještě malá zoo, ale pořád pomalu roste. A abych nezapomněl, drobných úprav a doplnění doznala i stránka zabývající se historií mého webu.
30.5.2014 Provedl jsem další drobné úpravy ve FotoZOO, které se týkají především vizualizace nabídky skupin a zobrazování nabídky při výběru skupiny živočichů a rostlin. Nejprve jsme měl tuhle nabídku strašně dlouhou, po pozdější úpravě však byla zase příliš poskakovací. Teď už to snad vypadá, že se mi nabídka a její zobrazování bude líbit.
28.5.2014 Po náročném zpracování veškerého fotografického materiálu z loňské čtrnáctidenní cesty na Nový Zéland jsem konečně ze svého archivu vytvořil výběr fotografií pro novozélandskou fotogalerii. Fotogalerii jsem nakonec opatřil i množstvím popisků, ve kterých najdete nejen moje vlastní zážitky a pocity, ale i mnoho zajímavých faktografických informací.
21.5.2014 Trošku jsem přeprogramoval některé věci, zejména třeba počítadlo stahování souborů. Na webu to ale prakticky nepoznáte. Na stránce o aplikaci Google Earth se objevil ke stažení nový soubor s navštívenými místy na Novém Zélandě v roce 2013, z kteréžto cesty také připravuju fotogalerii. Stránka odkazů, kterou nerozšiřuju příliš často, má taky jeden nový přírůstek. Podobně na stránku s veršíky rovněž jedna drobnůstka přibyla. A kromě toho i dnes něco málo přibylo do FotoZOO.
30.4.2014 Provedl jsem další drobné úpravy ve FotoZOO, kam jsem přitom přidal i několik nových fotografií.
29.4.2014 Ve FotoZOO jsem udělal několik změn, úprav a doplnění. Provedené úpravy se týkají i tamní úvodní stránky. Taky jsem samozřejmě přidal nějaké další druhy a fotografie, tentokrát jde převážně o rostlinky a květinky.
11.4.2014 Trochu jsem poupravil některé texty na stránce odkazů. A do webové FotoZOO přibyly další fotografie a zároveň došlo k drobné úpravě designu tohoto webu, za kterým ovšem stojí nemálo programování a bádání, jak na to.
23.3.2014 FotoZOO se rozrostla o několik fotografií a současně se nyní u jednotlivých druhů vypisuje skupiny nižšího řazení, které kromě informace samotné mají funkci odkazů. Zařazení právě zobrazeného druhu do skupin je v hlavičce stránky a nyní již také funguje jako odkazy. Myslím, že jsem touhle úpravou významně zlepšil navigační možnosti i informaci o tom, kam jsem toho kterého živočicha či rostlinku vlastně zařadil.
18.3.2014 Mezi veršovačky jsem přidal dva nové kousky. Moje FotoZOO se znovu o něco rozrostla. Počet druhů už výrazně překročil půl tisícovky. Upravil jsem také tamní úvodní stránku a současně i text na stránce o FotoZOO uvádějící základní informace k téhle části mého webu.
5.3.2014 Do FotoZOO jsem opět přidal nějaké nové fotografie.
2.3.2014 Ve FotoZOO se objevily další fotografie a ryby, které tvoří většinu přidaných druhů, jsem už musel rozdělit do několika skupin. Trošku jsem přitom upravil tamní úvodní stránku. Moje veršíčky se o jeden kousek rozrostly a taky jsem mírně upravil soubor aplikace Google Earth obsahující souhrn navštívených lokalit na Filipínách v roce 2011. A ještě něco. Poněkud jsem poupravil některé formulace na stránce o vývoji mého webu a mých stránek. Ani fotogalerie však dneska nezůstaly beze změn. Nějakých úprav se dočkala fotogalerie z Filipín včetně některých popisků. I popisky pro fotogalerii z Malawi a Zambie jsem trošku doplnil a upravil.
23.2.2014 Do FotoZOO přibyla opravdu velká porce dalších fotografií. Přibylo jich více než tři stovky a počet fotografovaných druhů rostlin a živočichů již dosáhl čtyř set. Mezi veršovánky k tomu ještě přibyly další tři moje příšernosti.
23.1.2014 Na stránce s veršíky se objevily tři nové kousky a do FotoZOO jsem přidal přes padesát nových druhů a zhruba třikrát tolik nových fotografií.
8.1.2014 Po dlouhé době přibyla jedna nová menší fotogalerie fotogalerie z Cardiffu, což je welšské hlavní město, kde jsme byli vloni v listopadu, byť v podstatě jenom na otočku. Kromě toho jsem napsal první dvě letošní básničky a pochopitelně je najdete na příslušné stránce veršovánek. Stránku odkazů jsem upravil tak, že jsem zrušil již neplatné věci a opravil jsem odkazy, které doznaly nějakých změn. No a taky jsem ale jeden odkaz přidal. A konečně se rozrostla i moje FotoZOO. Nových fotografií je v ní tentokrát něco přes padesát.
1.1.2014 Hnedle na Nový rok jsem do mé FotoZOO přidal více než 50 fotografií a přibližně 25 nových druhů živočichů. Současně jsem mírně upravil text na stránce o fotogaleriích a trochu jsem doplnil i text o vývoji mých webových stránek.
29.12.2013 Skoro to nestojí za řeč, neboť jsem do mojí FotoZOO přidal jen několik málo fotografií.
21.12.2013 Do mojí FotoZOO jsem přidal více než sto druhů živočichů či rostlin na téměř třech stech zpracovaných fotografií. Kromě toho jsem o pár vět doplnil stránku o FotoZOO, přičemž jsem stávající text trochu zpřeházel. A ještě jsem znovu mírně upravil úvodní stránku FotoZOO samotné.
4.12.2013 Do mojí FotoZOO přibylo na více než 50 fotografiích asi 20 nových druhů živočichů a rostlin. Také jsem mírně upravil tamní úvodní stránku.
28.11.2013 Kromě nějakých oprav toho, co jsem spáchal na svých stránkách v posledním týdnu, jsem k mojím básničkám ještě připojil jeden kousek.
27.11.2013 Trochu jsem ještě upravil text na stránce nazvané FotoZOO. Taky jsem na svoje osobní stránky přidal taková malá vylepšeníčka, malé navigační odkazy, které umožňují vizuálně zřetelný a snadný přechod na začátek stránky, v případě cestopisných textů na jejich obsah a u stránek veršíků zase na jejich seznam. K oněm veršovánkám také ještě jedná nová věcička přibyla. Na stránce zápisků z cest jsem upravil text návodu, jak se v cestopisech pohybovat, neboť pro návrat na stránku s obsahem se už nepoužívá nadpis kapitol, ale právě ony navigační odkazy.
24.11.2013 Provedl jsem ještě další drobné úpravy podoby osobních stránek, i stránek osobních fotogalerií. Především jsem ale dnes spustil zcela nové webové stránky věnované fotografiím živé přírody a života na naší planetě. Do menu mých osobních stránek přibyla nová stránka, stránka nazvaná FotoZOO, která o nových stránkách něco říká a která vás k fotografiím nejen různých živočichů, ale i rostlin, zavede. Dnes tam najdete jen něco málo přes sto fotografií, s pomocí kterých jsem programové práce na webových stránkách prováděl a ladil konečnou podobu webu. Ty fotografie jsou zatím víceméně jen z několika zoologických zahrad, ale také z letošní cesty na Nový Zéland. Fotky z téhle cesty v současné době teprve zpracovávám a vhodné obrázky z Nového Zélandu jsem si proto zároveň "uchystal" i pro svoji FotoZOO. Doufám, že najdu dostatek času, aby další fotografie z různých jiných mých cest, zejména mám na mysli Afriku, se ve FotoZOO objevily co nejdříve. V souvislosti se spuštěním webu FotoZOO jsem pochopitelně upravil a doplnil řadu dalších stránek. Nějaká souvislost a zmínka patřící k novému projektu FotoZOO se tím pádem objevuje na stránce o fotogaleriích a na stránce o vývoji osobních stránek, kde jsem provedl i menší úpravy či doplnění stávajícího textu. Samozřejmě se stránky nového webu objevily (i s drobnou úpravou úvodního popisu) také na mapě stránek, tedy na seznamu všech mých webových stránek. Pochopitelně tam najdete jen ty hlavní stránky, čímž myslím stránky se seznamem druhů. A abych nezapomněl, ještě se změnila jedna stránka, neboť k mým veršíkům přibyla jedna nová básnička.
15.11.2013 Provedl jsem drobné úpravy designu jak mých osobních stránek, tak stránek mých osobních fotogalerií. Přitom jsem na některých místech provedl také drobné úpravy textu, které ovšem skoro nestojí za to, abych je blíže specifikoval.
8.11.2013 Fotogalerie z Peru a Bolívie doznala drobných úprav a několik obrázků jsem do ní přidal.
30.10.2013 Moje veršovánky se zase rozrostly o jednu aktuálně povolební šílenost.
18.10.2013 Mezi moje veršíky zase něco málo přibylo a trošku jsem znovu poupravil stránku o fotogaleriích.
4.10.2013 Další jedna veršovánka se objevila mezi básničkami a na stránku odkazů jsem něco málo přidal a naopak jsem něco málo již opravdu neaktuálního zase vymazal. Kromě toho jsem trochu upravil text na stránce o fotogaleriích a také návod k prohlížení fotografií.
30.9.2013 Na stránky jsem přidal tři nové básničky. Řekl bych že příšerné.
9.9.2013 Fotogalerie ze Zanzibaru má další asi stovku nových fotografií, tentokrát převážně od moře. I tyhle přidané fotografie jsou samozřejmě opatřeny textovými popisky a jsou už poslední, o které jsem tuhle fotogalerii mohl rozšířit. Tím je tedy celá zanzibarská fotogalerie hotová a kompletní.
28.8.2013 Zanzibarská fotogalerie se rozrostla o dalších přibližně 60 fotografií, které převážně pocházejí z poznávání zanzibarského koření. Opět jsou opatřeny textovými popisky. Stále to ovšem ještě není ze Zanzibaru všechno.
16.8.2013 Do fotogalerie ze Zanzibaru, jsem přidal dalších asi 90 fotografií, na kterých jsou v převážné většině vzácné zanzibarské opičky. Samozřejmě jsou, stejně jako předchozí fotografie, opatřeny textovými popisky. Pořád to ovšem nejsou ještě ze Zanzibaru všechny fotografie. Až zpracuju další, zase je sem přidám.
13.8.2013 Dnes se opět rozšiřuje řada mých webových fotogalerií. Přibyla jedna nová s fotografiemi ze Zanzibaru, kde jsme končili tehdejší naši africkou cestu. Naprostou většinu fotografií jsem opět opatřil popisky a komentáři, které všechny společně najdete na přehledové stránce. Ještě musím podotknout, že zanzibarská fotogalerie není prozatím kompletní. Další fotografie do ní přibudou, jakmile je zpracuju.
1.8.2013 Mezi hlášky a plky na příslušnou stránku přibylo po delší době opět něco málo nového.
31.7.2013 Název "Nahlédnutí do hrdé země Araratu" dostal zbrusu nový cestopisný text, který se po dlouhé práci objevil mezi mými cestopisy. Nejedná se tentokrát o cestopisný deník, ale dílko obsahuje nějaké moje postřehy z nádherné a působivé Arménie, do které jsem se v červnu loňského roku nakrátko podíval. K cestopisu existuje i jeho PDF verze, vhodná pro ty, kdo chtějí text vytisknout a číst z papíru nebo pro ty, kteří si PDF soubor z Arménie mohou stáhnout a číst ho i v případě, že nemají k Internetu právě přístup. Kromě nového cestopisu se na stránce veršů objevila tři moje nová neumělá dílka.
19.7.2013 Mezi mými mými básničkami se zase objevila jedna nová. Taková dost prapodivná.
4.7.2013 Původní stránka s básničkami se tentokrát nerozrostla, ale rozdělila se na několik podstránek. Už se nezobrazují najednou všechny básničky, ale jako první a hlavní se nyní zobrazuje nová stránka s několika relativně nedávno vytvořenými veršovánkami. Poté si lze vybrat prohlížení a čtení básniček podle jednotlivých roků jejich vzniku, nebo souhrnnou stránku se všemi básničkami. A tak nějak podobně. Nepatrně se taky změnil doprovodný text na těchto nových stránkách.
2.7.2013 Stránka s novinkami už nadále neobsahuje novinky příliš zastaralé. Najdete na ní už jen zápisy z doby, abych tak řekl, méně než historické. Tahle stránka postupně stále nabývala na objemu, a nyní se jako kratší bude mnohem rychleji zobrazovat. Starší novinky, pokud by ještě někoho zajímaly, jsou nyní umístěny na nově vzniklé stránce s archivem novinek. Ta je mnohem méně zajímavá, jistě bude ne tak často navštěvovaná a zobrazovaná, a tak na objemu klidně může nabývat dál. Novinky jsou tedy ode dneška rozděleny, na novinky novější a na novinky archivované, víceméně už historické.
1.7.2013 Moje básničky mají dva nové přírůstky.
30.6.2013 Mezi moje webové fotogalerie jsem zařadil jednu novou, menší. Naleznete v ní fotografie z Broumovských stěn, kde jsem byl před několika dny na krátkém odpoledním rodinném výletě. Většina fotografií je opět doprovázena popisky neboli komentáři, které jsou společně umístěné na přehledové stránce.
28.6.2013 Cestopisný text z jihu Afriky nazvaný "Jak mi zachutnala jižní Afrika" jsem v souvislosti s rozdělením na stránky jednotlivých kapitol trochu upravil. Vyměnil jsem i jeden obrázek, který se na rozdělených stránkách podle kapitol ocitl na nesprávném místě. Opravil jsem taky mnoho chyb, překlepů a podivných formulací, nicméně na textu samotném se nic podstatného nezměnilo.
27.6.2013 Po trošce programování a pár drobných úpravách jsem rozdělil všechny cestopisné texty tak, že jednotlivé kapitoly nyní tvoří samostatné stránky. Kratší stránky nejen že se budou rychleji zobrazovat, ale umožní i lepší a přesnější vyhledávání. Původní stránka, na který je cestopis úplně celý a která může dobře posloužit k tisku, zůstává na webu zachována. U většiny cestopisů jsem přitom opravil několik překlepů a drobných chybiček. Maličko větší úpravy, avšak bez jakékoli podstatnější změny, jsem provedl u cestopisného deníku z Mexika a Guatemaly, kde jsem mimo jiné vyměnil i jeden obrázek. Ten původní mi nějak neseděl k místu, kde se nacházel. Se změnou zobrazování cestopisů podle jednotlivých kapitol souvisí i úprava popisu, jak se v mých cestopisech pohybovat, kterou jsem pochopitelně musel provést na stránce k cestování, stejně jako doplnění úvodního popisu na mapě stránek, kam by nebylo účelné stránky s kapitolami zařazovat pro naprostou ztrátu přehlednosti, která je pro tuto stránku pochopitelně důležitá.
10.6.2013 Vzal jsem to nějak z gruntu a všechny soubory aplikace Google Earth jsem upravil. Většinu jen mírně, ale některé trošku víc.
4.6.2013 Po delší době přibyly na stránku s veršíky tři novinky a pak jsem taky něco málo přidal na patřičnou stránku mezi hlášky a plky.
3.6.2013 U fotogalerie z Arménie, kterou jsem si znovu prohlédl, jsem opravil, rozšířil a trošku doplnil ještě nějaké popisky. Všechny tyto opravy samozřejmě změnily přehledovou stránku se všemi fotografiemi a k nim sepsanými popisky.
31.5.2013 Fotogalerie z Arménie doznala ještě nějakých drobných změn a nějakých oprav v doprovodných popiscích, které všechny najdete na přehledové stránce.
29.5.2013 Včerejší doplněné texty a odstavce na stránce fotoaparátu Nikon D5100 jsem ještě mírně upravil.
28.5.2013 V cestopisném textu z Peru a Bolívie nazvaném "" jsem lehce opravil a doplnil několik vět týkajícíh se aligátorů a kajmanů. Kromě toho jsem ještě o několik novějších zkušeností doplnil text na stránce o fotoaparátu Nikon D5100.
27.5.2013 Dokončil jsem fotogalerii z Arménie z června 2012. Naprostá většina fotografií je opatřena více či méně zdařilými popisky neboli komentáři, které všechny pohromadě najdete na přehledové stránce popisků téhle nové fotogalerie.
23.5.2013 Na indexových stránkách všech fotogalerií a stejně tak na úvodní stránce se souhrnem fotogalerií se nyní nově zobrazují vybrané ukázkové fotografie.
22.5.2013 U popisků fotogalerie z Malawi a Zambie jsem opravil nějaké chyby. Přitom jsem také nějaké popisky doplnil a přidal jsem i nové k některým fotografiím, které dosud žádný popisek neměly. Na stránku aplikace Google Earth nově přibyly navštívené lokality v Arménii v roce 2012. Fotogalerii k téhle osmidenní cestě už mám tešně před dokončením.
8.5.2013 Všechny fotogalerie ode dneška umožňují při spuštění prezentace snížit či zvýšit její rychlost zvýšením či naopak snížením počtu vteřin, po kterých se automaticky objeví další fotografie. Tuhle skutečnost jsem pochopitelně musel zohlednit v návodu k prohlížení fotografií, který proto doznal nějakých změn. Upravil jsem přitom několik popisků u fotogalerie z Filipín. K fotogalerii z Egypta 2010 jsem doplnil několik nových fotografií a téměř ke všem jsem nově připsal popisky. Jejich přehled pochopitelně najdete na přehledové stránce. Protože podstatná část fotografií se týká podmořského života, můžete se nyní u většiny fotografií rybiček dozvědět, jaký druh na té které fotografii právě vidíte. Určování rybích druhů není zrovna jednoduché a tyhle popisky jsem připravoval dosti dlouho, přičemž jsem o popis určených druhů doplňoval současně i svůj domácí fotografický archiv. Kromě těchto novinek jsem na stránku veršíků přidal jeden nový příšerný kousek.
1.5.2013 Po zdánlivé dlouhé nečinnosti, avšak po pilné a náročné práci, jsem dokončil PHP skripty potřebné pro generování fotogalerií. Upravil jsem v tomto směru hned první a úvodní stránku k fotogaleriím, stejně jako popis a návod k prohlížení fotografií a fotogalerií. Přes skripty PHP je současně generováno několik prvních fotogalerií, ostatní budou snad rychle následovat v nejbližších dnech. Všechny fotogalerie dostanou po úpravě nové datum poslední aktualizace. Součástí všech provedených úprav je též doplnění textu o vývoji mých osobních stránek a změny textu si vyžádala i stránka pro vyhledávání textu za pomoci googlího vyhledávače.
14.3.2013 Provedl jsem víceméně drobnou úpravu textu na stránce o fotogaleriích a trochu jsem zpřesnil a doplnil úvodní text mapy stránek.
12.3.2013 Do menu mých osobních stránek přibyla ještě jedna nová stránka, a to takzvaná mapa stránek. Obsahuje souhrn všech mých stránek a současně i fotogalerií nebo stáhnutelných souborů se stručným popisem každé stránky a datem poslední aktualizace. Na webech bývá takový souhrn dosti obvyklý.
5.3.2013 Mezi moje veršovánky přibyly dva nové březnové kousky. Podstatnější změnou je rozdělení stránky s fotoaparáty. Fotoaparáty, které jsem používal a používám, mají nyní nadále každý svoji samostatnou stránku. Takže na původní stránce zůstal jen seznam všech fotoaparátů fungující jako odkazy na stránky o jednotlivých foťácích a stručný text k tomu, co vlastně moje řádky o fotoaparátech jsou. Všechny texty o všech mých fotoaparátech při tomto rozdělení prošly drobnou úpravou či doplněním. Taky jsem přidal úvodní stránku k mým fotoaparátům do menu, protože mi nedávno někdo tak trochu vyčetl, že ji přes stránku o fotogaleriích nemohl najít. Tak teď už to snad najde každý. Tuhle dnes už relativně snadnou úpravu mi umožnilo to, že web osobních stránek je vytvářen za pomoci PHP skriptů. Změnu do PHP skriptů mám tímto již definitivně hotovou. Mám sice ještě nápady na další změny, úpravy a doplnění, ale teď budu chtít přepracovat do PHP skriptů i web, kde se nacházejí všechny moje fotografie, tedy web s fotogaleriemi.
3.3.2013 Mezi hlášky a plky na příslušnou stránku jsem jednu věc přidal.
8.2.2013 Dokončil jsem fotogalerii z Malawi a Zambie z ledna 2012, do které jsem doplnil výběr zpracovaných fotek ze Zambie. Ty v ní totiž doposud chyběly. Jak původní fotografie z Malawi, tak i ty přidané ze Zambie jsou opatřeny doprovodnými popisky, které jsou jako vždy soustředěny na přehledové stránce.
31.1.2013 Soubor aplikace Google Earth obsahující navštívené lokality Peru a Bolívie v roce 2006 doznal po delší době nějakých upřesnění, doplnění i drobných oprav.
27.1.2013 Konečně jsem se o víkendu dostal k tomu, že jsem k fotogalerii stěněčího podzimu přidal další porci fotografií, čímž pokládám tuhle fotogalerii za uzavřenou. Fotek je skoro dvakrát tolik, co předtím. Nezapomněl jsem ani ke všem obrázkům doplnit moje komentáře. Ve stejném duchu, jako ty minulé. Tedy, jak vidí podzim náš mazlík Cindy.
24.1.2013 K mým veršíkům přibyl ještě jeden kratičký aktuálně předvolební kousek.
22.1.2013 Provedl jsem drobné úpravy textu na stránce s odkazy a na stránce kontaktů jsem mírně upravil text týkající se Yahoo. Kromě toho jsem zase dvě novinky přidal i mezi veršovánky.
15.1.2013 Na stránku s veršíky přibyl jeden aktuální kousek. Povolební a zároveň i předvolední.
10.1.2013 Upravil jsem některé popisky fotogalerie z Filipín a na veršotepeckou stránku jsem přidal jednu krátkou veršovačku.
5.1.2013 Do souboru pro aplikaci Google Earth, do souboru z Malawi a Zambie, jsem provedl ještě jednu malou opravu.
3.1.2013 V textu cestopisného deníku z Mexika a Guatemaly, který je nazvaný "Gringova cesta zemí Mayů", jsem na několika místech provedl určité úpravy. Jaké, kde a proč, to si tentokrát ponechám pro sebe. Mám k tomu své důvody. Jenom můžu říct, že s mayským kaledářem a s ním spojovaným koncem světa, který 21. prosince roku 2012 nenastal, změny vůbec nesouvisí. V tomhle směru jsem v textu nezměnil ani "ň". Kromě úprav v cestopise z Mexika a Guatemaly jsem na celém mém webu zahájil úpravu všech stránek tak, aby moje cestopisné texty již nadále nebyly nazývány článkem, ale nějak jinak. Třeba cestopisem deníkem, cestopisným textem a podobně. Nazývat tyto obvykle dost rozsáhlé texty článkem se mi už delší dobu nelíbilo. A tak, jak provádím postupně úpravy mých stránek v souvislosti s využitím programovacího jazyka PHP, budu měnit na stránkách i slovo "článek". Tyhle úpravy budou ještě nějakou trvat, než je dokončím. Jednotlivé nepříliš podstatné změny, které při těchto úpravách provedu, tady popisovat nebudu, přesto však příslušným stránkám přidělím nové datum jejich aktualizace. S výjimkou cestopisů. Tam ponechám datum poslední aktualizace beze změny, protože jde jen o technickou nepodstatnou úpravu napsaného textu. Podstatnější změny se zatím odehrály jen na stránce s odkazy na moje cestopisy, kde jsem k odkazům přidal krátký drobný popis příslušného cestopisného textu.
2.1.2013 Pro aplikaci Google Earth jsem drobně upravil soubor z Malawi a Zambie, tedy soubor s místy, která jsem v těchto afrických zemích navštívil na počátku loňského roku.
14.12.2012 K ikonkám Twitteru a Facebooku přibyla ještě ikona pro možnost sdílení stránky na sociální síti Google+. Všechny ikonky jsem přitom graficky upravil a umístil jsem je na mých stránkách na jinou pozici. Pozice se nezměnila u mých osobních fotogalerií, tam ikony prozatím zůstávají na stejném místě.
12.12.2012 Mezi hlášky a plky na příslušnou stránku opět něco málo přibylo.
4.12.2012 Po delší době přibyly na stránku s hláškami dvě nové, pochopitelně velmi duchaplné, perličky. A stejně tak pod delší době se na stránce s veršíky objevila zase jedna malá novinka. Drobnou úpravu textu doznala i stránka o fotoaparátech.
3.12.2012 Na stránce o fotogalerích a fotografování jsem ještě provedl drobnou úpravu.
2.12.2012 K mým webovým fotogaleriím jsem přidal jednu novou, ve které najdete fotografie z podzimního výletu, fotografie z Teplických skal, která je celá opatřená popisky.
1.12.2012 Svoje osobní stránky jsem začal přepracovávat tak, abych mohl při další práci na webu využít výhod skriptovacího programovacího jazyka PHP. Na první pohled na stránkách ani na webu není žádná změna patrná. Nicméně nějaké nepodstatné drobnosti přitom přece jenom měním. Pokud provedu nějakou větší úpravu, samozřejmě se tu o tom zmíním a příslušná stránka dostane nové datum poslední aktualizace. Patřičné doplnění samozřejmě doznala stránka, na které popisuji zrod a vývoj osobních stránek na mém webu. A tak hned tady musím napsat, že nějaké větší úpravy textu jsem provedl na stránce o fotografování a o mých fotogaleriích.
9.11.2012 Stránku s odkazy jsem upravil tak, aby nadále neobsahovala odkazy již nefunkční. Některé stránky, na které odkazy vedly, se totiž v průběhu času ztratily.
16.10.2012 Cestopisný text z cesty po Filipínách s názvem "Na ostrovní ráj nejen za nártouny" v roce 2011 jsem znovu upravil, protože si to vyžádaly okolnosti. Hlavní úpravy se týkají kapitoly o nártounech. Odborníci z BioLibu mě totiž vyvedli z omylu, který mi způsobili Filipínci svým titulkem u cibetkovité šelmičky. Ta šelma podle popisu měla být cibetka tangalunga, ale ve skutečnosti to byl ovíječ skvrnitý. Text jsem tedy v tomto smyslu patřičně upravil. Stejně tak jsem u příslušných obrázků upravil popisky u fotogalerie z Filipín.
14.10.2012 Na stránku s veršíky přibyla, a tentokrát hodně rychle, jedna aktuální povolební novinka. A mezi moje fotogalerie přibyla jedna další, ve které najdete fotografie s pejsky. S naší malou fenečkou Cindy a částečně i s Moniččiným o trochu starším Arnoštem. Fotek je skoro dvě stě. Komentáře k obrázkům nechybí a jsou tentokrát zvoleny tak, jak to všechno vidí naše malá Cindy.
11.10.2012 Dokončil jsem další úpravu generátoru fotogalerií. Kromě doplnění jména a čísla fotografie do náhledů i k fotografii mi nová verze generátoru umožňuje využít technologie SSI. To umožňuje doplnit do stránek některé odkazové funkce, které mohou v čase doznat potřeby změn a jejich změna by si vyžádala nově přegenerovat všechny fotogalerie. Pokud však nebude technologie SSI na serveru s mými fotogaleriemi k dispozici, prohlížení fotogalerií a fotografií nedozná prakticky žádných změn. Jen nebude k dispozici několik doplňkových funkcí. Více informací získáte na stránce o vývoji webu, s popisem postupného vzniku a rozvoje mých stránek. Pochopitelně v části věnované historii prezentace fotografií ve fotogaleriích, kterou jsem v této souvislosti rovněž patřičně upravil. První fotogalerie v nově zpracované úpravě jsou fotogalerie z Malawi a Zambie z roku 2012 a fotogalerie z Filipín z roku 2011. Ty jsou opatřeny popisky a u nich je změna nejpodstatnější. Přegenerování ostatních fotogalerií bude nyní postupně následovat.
9.10.2012 Úvodní stránka pro moje fotogalerie doznala změny v organizaci. Souhrn jednotlivých fotogalerií je na této stránce nyní organizován ve sloupcích namísto v řádcích jako dříve. Na této stránce už tady nenajdete žádný další doprovodný text. Původní popis a návod k prohlížení fotografií jsem z úvodní stránky fotogalerií umístil na novou samostatnou stránku, na kterou následně povedou odkazy ze všech fotogalerií, jakmile připravovanou úpravu generátoru fotogalerií dokončím.
4.10.2012 Stránka o fotoaparátech doznala změn a některých doplnění. Připsal jsem několik nově nabytých zkušeností z lednové Afriky a opravil či doplnil jsem text tohoto cestopisu na několika dalších místech. A ještě jedna věc. Jsa otráven současnými otravami metanolem a tím vším, co se děje okolo toho, přidal jsem na příslušnou stránku veršovánek zase jednu aktuální novinku, která se právě k tomuto tématu vztahuje.
23.9.2012 Na stránce odkazů jsem odstranil odkaz na nefunkční stránku cestovatelské agentury Kopwinta. Příslušně jsem k tomu upravil text a odsunul ho až na konec oné stránky.
2.9.2012 Mezi moje fotogalerie přibyla fotogalerie z Malawi a Zambie s fotografiemi z ledna 2012. Fotografie ale zatím ještě nejsou všechny. To, co jsem vyfotil v Zambii, budu teprve postupně zpracovávat. Nicméně fotek není málo a jsou opatřeny doprovodnými popisky, které jsou všechny soustředěny na přehledové stránce, na kterou se taky můžete podívat. Trvalo to dlouho a i pokračování v Zambii mi ještě bude trochu trvat. Času je zkrátka málo a práce hodně. Kromě nové fotogalerie se můžete ještě podívat na stránku s veršovánkami. Ta se dočkala jednoho dalšího přírůstku.
31.8.2012 Na stránku s veršíky jsem přidal zase jednu prapodivnou básničku.
22.8.2012 Část mého generátoru fotografických stránek umožňující, aby u každé z mých fotogalerií s popisky existovala ještě stránka s přehledem všech fotografií i těchto popisků, jsem ještě upravil. Tato úprava spočívá v tom, že se na přehledové stránce při podržení myšího ukazovátka nad maličkou fotografií zobrazí příslušná fotografie o něco větší. Popisky mám zatím vytvořeny stále jen u fotogalerie z Filipín 2011, takže právě na tento přehled se můžete podívat. K tomuto dalšímu vylepšení mých fotogalerií jsem patřičně upravil text návodu na úvodní stránce se souhrnem souhrnem fotogalerií. Přitom jsem ještě znovu upravil text na stránce pro vyhledávání textu, který se mi nelíbil. Měl by být nyní trochu čitelnější a srozumitelnější.
21.8.2012 Víceméně jsem dokončil identifikaci filipínských rybiček, což se projevilo na popiscích filipínské fotogalerie. Zbývá mi už jen několik nepodstatných jednotlivostí, které mi už příliš nestojí za to, abych věnoval čas jejich dohledávání.
18.8.2012 Filipínská fotogalerie doznala ještě nějakých změn. Zejména v popiscích u podvodních fotografií, kam jsem u mnohých rybek přidal nějaká určení, co je která ta ploutvička zač. Tomu ještě hodlám nějaký čas věnovat a když ještě něco dalšího zjistím a vypátrám, tak to zase přidám.
15.8.2012 U fotogalerie z Filipín jsem dokončil revizi všech popisků fotografií a spoustu jsem jich ještě přidal. Stránka s přehledem fotografií a jejich popisků tak doznala významné změny.
13.8.2012 Na stránce s kontakty na mne jsem připsal jeden kontakt nový, a to kontakt na účet Trillian. A k němu nějakou drobnou informaci. Kromě toho se na příslušné stránce s veršíky objevila jedna další veršovánka.
8.8.2012 Cestopisný text z Filipín, z cesty po Filipínském souostroví v roce 2011, jsem upravil v kapitole o nártounech, neboť jsem konečně prozřel a podařilo se mi zjistit, co to tam na Boholu v kleci viselo za zvířátka. A to si prostě žádalo změnu a doplnění nejen textu, ale i popisku u několika obrázků.
6.8.2012 Během několika minulých dní jsem začal přispívat do internetové encyklopedie BioLib.cz, kam jsem umístil několik svých fotografií. V souvislosti s tím jsem patřičně upravil úvodní stránku se souhrnem mých fotogalerií, a taky stránku, na které píšu o fotografování a o prezentaci mých fotografií ve webových fotogaleriích.
30.7.2012 K mému generátoru fotografických stránek jsem dopracoval část, která umožňuje, aby u každé mojí fotogalerie, která je opatřena popisky, byla vygenerována jedna další stránka s přehledem všech fotografií a taky všech k nim napsaných popisků. Poslouží dobře k vyhledávání fotografií právě podle textu popisků. Tahle přehledová stránka se vytváří jen a pouze pro fotogalerii, ke které jsem nějaké popisky vytvořil. Protože popisky mám zatím jen u fotogalerie z Filipín 2011, můžete prozatím vidět mezi mými fotogaleriemi jen jednu jedinou ukázku takového přehledu. K této nové vlastnosti na stránkách mých fotografií jsem příslušně upravil text na úvodní stránce se souhrnem fotogalerií, a také text na stránce pro vyhledávání textů, kterého se uvedený doplněk také týká. A kromě toho jsem ještě patřičně doplnil stránku o vzniku a vývoji mého webu.
19.7.2012 Lehce jsem upravil text na úvodní cestovatelské stránce, protože jsem usoudil, že tam není všechno tak, jak bych si představoval. Na příslušnou stránku veršovánek přibyla další nová šílenost. A kromě toho jsem taky upravil stránku o vzniku a vývoji mého webu, protože ať děláte, co děláte, něco pořád pokračuje.
12.7.2012 Stránka veršíků má ode dneška pět nových, většinou kratších, červencových kousků.
27.6.2012 Za prvé se stránka s veršovánkami rozrostla o jeden další podivný výplod mé choré mysli. A za druhé jsem opravil mnohé chyby a překlepy v nedávno dokončeném textu z poznávací cesty po Filipínách v březnu 2011. Protože oprav bylo hodně a protože jsem zároveň udělal několik dalších úprav v tomto textu, dostal filipínský cestopis nové datum poslední aktualizace. Kromě toho jsem ještě provedl drobnou úpravu textu na stránce pro vyhledávání.
19.6.2012 Stránka, která patří mé oblíbené aplikaci Google Earth, doznala nepatrných změn v uvedeném textu. Hlavně se však na ní objevily dva nové přírůstky z mé cesty začátkem letošního roku do Afriky. Jedná se o soubor z Malawi a Zambie, tedy soubor s místy, která jsem navštívil na počátku roku v Africe. Na cestu těmito dvěma zeměmi bezprostředně navazoval asi týden na Zanzibaru. Kde přesně jsem se pohyboval na tomhle voňavém ostrově koření, to můžete zjistit, když si stáhnete příslušný soubor ze Zanzibaru, do něhož jsem zaznamenal všechny navštívené zanzibarské lokality.
7.6.2012 Na stránce s veršíky naleznete dalších několik blbostí, které ze mne začátkem června vypadly.
23.5.2012 Mezi mými webovými stránkami se objevila jedna stránka zcela nová, která nepřináší žádné informace ani konkrétní obsah, ale která vám za pomoci googlí vyhledávací služby umožní něco na mých stránkách vyhledávat. K tomu jsem přidal krátký popisek i na úvodní stránku, aby i tam byla zřetelná informace o možnosti vyhledání nějakého textu. Upravil jsem přitom i kousek jiného textu této úvodní stránky. A jako poslední změnu jsem provedl to, že na stránku básniček jsem přihodil tři nové květnové kousky. Jeden horší, než druhý.
2.5.2012 Konečně jsem se dostal k tomu, že jsem na své stránky mohl umístit dokončený cestopisný deník z poznávací cesty po Filipínách, na které jsem byl v březnu 2011. Nazval jsem ho "Na ostrovní ráj nejen za nártouny". Trvalo mi to tedy dlouho, ale věřte mi, že práce v tom je opravdu hodně. Tentokrát jsem k tomuhle cestopisu už rovnou zpracoval také jeho PDF podobu pro ty, kterým se takový text lépe čte z papíru a chtějí si ho vytisknout, nebo pro ty, kteří si PDF soubor z Filipín chtějí stáhnout a číst ho i tehdy, nemají-li právě k Internetu přístup. Ještě je v celém textu určitě spousta chyb a překlepů, ale předpokládám, že s postupujícím časem je budu opravovat, pokud na ně přijdu. Při umísťování filipínského cestopisu na můj web jsem také také trochu poupravil text na úvodní cestovatelské stránce. Trošku se mi tam něco nezdálo.
16.4.2012 Na stránce veršíků zase něco nového přibylo. Konkrétně tři kousky.
16.3.2012 Stránku o fotoaparátech jsem upravil tak, aby byla v souladu s tím, jak tvořím ostatní stránky, třeba veršíky a nebo stránku novinek. Od teď tedy i moje stránka o fotoaparátech je sestavena jako tyto. To znamená tak, že to nejnovější je to první, tedy to nahoře na stránce. V souvislosti s tím jsem mírně upravil úvodní doprovodné informace a také několik neobratně vytvořených formulací v následujícím textu této stránky o mých fotoaparátech.
9.3.2012 Hlavou se mi zase prohnala spousta šílených rýmů a celou tu hrůzu samozřejmě najdete na příslušné stránce veršíků. Už jsem ani nepočítal, jak velká ta spousta je.
8.3.2012 Na stránce s básničkami se objevily další tři kousky.
6.3.2012 Trošku jsem znovu pro aplikaci Google Earth opravil soubor z Filipín, tedy soubor s navštívenými místy na filipínské dovolené v roce 2011. Kromě toho jsem cestopisný deník z cestě jihem Afriky, tedy cestopis s názvem "Jak mi zachutnala jižní Afrika", na mnoha místech ještě znovu upravoval a proto jsem mu přidělil nové datum poslední aktualizace.
3.3.2012 Stránka veršíků se opět rozrostla o jednu básničku věnovanou mojí tetě ke kulatým narozeninám.
2.3.2012 Na stránku veršovánek přibyla první březnová blbina a trochu jsem ještě pro aplikaci Google Earth opravil soubor z Filipín, tedy soubor s navštívenými místy na cestě po Filipínách v roce 2011.
28.2.2012 Čtyři další kousky se objevily na stránce mojí veršované tvorby. Jako obvykle jsou dosti pitomé. Ale mně to nevadí.
24.2.2012 Již dosti postarší text z cesty do Peru a Bolívie nazvaný "Jak jsem chtěl vidět Machu Picchu" jsem si po letech se zájmem přečetl a opravil v něm přitom několik chyb. Protože se mi ale moje tehdejší psaní moc nelíbilo, začal jsem text ještě upravovat. Nic podstatného jsem nezměnil, většinou jen způsob formulace, slovosled, nějaké slovíčko jsem tu přidal a jinde zase ubral. Ale protože jsem tentokrát nabyl dojmu, že těch změn, i když drobných, bylo docela dost, dal jsem tomuhle textu nové datum poslední aktualizace.
22.2.2012 Na stránku veršovánek jsem přidal ještě další dvě.
21.2.2012 Drobně jsem upravil a doplnil soubor pro Google Earth, soubor z Peru a Bolívie s navštívenými lokalitami v roce 2006. Na stránku s básničkami pak přibyly ještě dva nové kousky.
15.2.2012 Pořád jsem měl pocit, že na stránce, kde píšu o fotoaparátech pořád ještě není všechno, jak má být, a tak jsem ji ještě znovu o něco doplnil.
14.2.2012 Text na stránce o fotoaparátech, který jsem uveřejnil včera, jsem ještě trochu opravil a nepatrně doplnil. Znovu jsem taky ještě poopravil a doplnil soubor z Filipín pro aplikaci Google Earth, který obsahuje navštívená místa při loňské dovolené na Filipínách.
13.2.2012 Hned osm různých veršovánek jsem přidal na příslušnou stránku s mými rýmy. Kromě toho jsem doplnil text o mých fotoaparátech. Je tu další fotoaparát, zrcadlovka Nikon, kterou jsem vloni zakoupil. A taky tam najdete moje první dojmy s fotografováním, a to jak foťákem samotným, tak s objektivy, které jsem si k nové zrcadlovce pořídil. Nepatrně jsem taky pro aplikaci Google Earth opravil a doplnil soubor z Filipín, soubor s navštívenými místy při dovolené na Filipínách v roce 2011. Něco maličko jsem kromě toho ještě přidal na stránku s hláškami.
30.12.2011 Trochu jsem ještě upravil definici stylů pro podobu mých stránek, čímž jsem docílil větší kompatibility se staršími prohlížeči. Taky jsem v této souvislosti doplnil a upravil stránku o vzniku a vývoji mého webu. V cestopisným deníku z Mexika a Guatemaly s názvem "Gringova cesta zemí Mayů" jsem opravil několik chybiček a při té příležitosti jsem tam ještě provedl několik malých úprav. A kromě toho jsem přidal jedny nově poskládané veršíky na stránku s rýmovačkami.
10.12.2011 Stránka s veršíky se rozrostla o jeden nový aktuální kousek.
30.11.2011 Zpracoval jsem do podoby PDF formátu pro snazší možnost tisku další, a zatím můj poslední, cestovatelský deník o cestě jihem Afriky na přelomu let 2009 a 2010 nazvaný "Jak mi zachutnala jižní Afrika". Teď si tedy PDF soubor z Afriky můžete stáhnout a případně i vytisknout. Celý text při přípravě do PDF prošel další větší korekturou. Některé odstavce a formulace a jejich části jsem upravoval a někde jsem změnil i pozici doprovodných fotografií. Nebyly však provedeny žádné úpravy, které by znamenaly nějaké zásadní či podstatné změny obsahu.
13.11.2011 Konečně jsem mezi moje fotogalerie zařadil také fotografie z Filipín z března letošního roku. Trvalo to dlouho, neboť jsem předtím předělával podobu mých webových stránek, i podobu fotogalerií. Díky tomu je ale tahle filipínská fotogalerie první, ve které je naprostá většina fotografií opatřena popisky. Ale i opatřit fotografie patřičnými popisky je práce, která nějakou chvíli trvá a věřte mi, že mě stála nemálo času.
11.11.2011 Na stránku s veršovánkami přibyly hnedle tři nové kousky.
10.11.2011 Cestopis z cesty Mexikem a Guatemalou v roce 2009, který má název "Gringova cesta zemí Mayů", se jako další dočkal podoby PDF formátu pro snazší možnost tisku. Poněkud jsem přitom upravil pozici většiny fotografií a cestopis jsem na dost místech upravil i textově. Tu více, tu méně, ale ve všech případech šlo v podstatě jen o stylistickou úpravu bez zásadních a podstatných změn obsahu a vyznění celého textu. Nový PDF soubor z Mexika a Guatemaly si nyní můžete z mých stránek stáhnout.
8.11.2011 Všechny fotogalerie jsou nyní ještě doplněny o velké šipky v náhledových stránkách. Takže i v nich, podobně jako u jednotlivých fotografií, se nyní můžete pohybovat dopředu či dozadu mnohem pohodlněji. Na první úvodní stránce fotografií jsem podle toho rovněž lehce upravil popis. No, a po hodně dlouhé době jsem zase něco přidal na stránku hlášek.
24.10.2011 Dokončil jsem přepracování všech fotogalerií na novou verzi. Protože se mi fialová barvička fotostránek zalíbila, zůstanou nyní už všechny fotogalerie laděny do fialova. První úvodní stránku k fotografiím jsem podle toho rovněž lehce upravil.
20.10.2011 Úvodní stránka k fotografiím se změnila. Na pohled trochu, obsahem velmi. Předně pod soupis jednotlivých fotogalerií přibyl malý návod, jak se v mých fotogaleriích orientovat a pohybovat. Stránka byla podobně, jako dříve ostatní mé osobní stránky, přepracována tak, aby byla designována pomocí kaskádových stylů. Taky jsem po delší práci dokončil úpravu mého html-generátoru pro moje fotografické prezentace. Nebylo to zrovna moc jednoduché, ale podařilo se nakonec vše, co jsem si původně předsevzal. Nově budou taktéž všechny fotogalerie přepracovány tímto novým generátorem, který nyní nově vytváří všechny stránky s fotografiemi i jejich náhledy také pomocí kaskádových stylů. Prvních několik takto přepracovaných fotogalerií se už také na mém webu v nové podobě objevilo. Nová podoba se pozná na první pohled podle fialové podkladové barvy hlavičky. Práce budou pokračovat, a předěláno bude během několika dní postupně všechno. S tímhle vším souvisí také úprava stránek o fotografování a o prezentaci mých fotografií ve fotogaleriích. A taky jsem patřičně doplnil stránku o vzniku a vývoji mého webu. Stránka o mé fotografické historii byla doplněna o několik drobností. Například že moje Minolta už nešla vůbec opravit. Ještě jsem také provedl drobné změny v textu o cestě africkým jihem na rozhraní let 2009 až 2010 s názvem "Jak mi zachutnala jižní Afrika". Především jsem v něm opravil mnoho chyb.
18.10.2011 Na odkazovací stránce jsem připsal ke kapele Bundy Tad informaci o tom, že Syky už s touhle kapelou nehraje. A na stránku básniček přibyla jedna maličká rýmovačka.
9.10.2011 Na stránce s verši přibyla ještě jedna básnička. Cestopis z návštěvy Kambodži a Thajska v roce 2008 nazvaný "Za velikostí Angkor Watu" jsem už také připravil do PDF formátu pro snazší tisk a jeho lepší tiskovou podobu. Opět jsem celý text na několika místech upravil, a kromě jedné věci jsem nic zásadního ani podstatného nezměnil. Tou jedinou podstatnou změnou je, že jsem na konec kapitoly o kambodžském králi přidal několik faktografických informací o kambodžském králi Norodomu Sihamonim. PDF soubor z Thajska a Kambodži, už takto upravený, si teď z mých stránek můžete stáhnout.
8.10.2011 Na stránce s odkazy se objevil nový odkaz na Kopwinta, respektive na web jeho nové barmské cestovní agentury, kterou si založil. Jeho bývalé cestovatelské stránky již byly asi půl roku nefunkční. S přicházejícím říjnem se mi zase po dlouhé době zatmělo před očima a zplodil jsem hnedle tři básničky. Pochopitelně je najdete na příslušné stránce veršíků. Taky jsem pokračoval v úpravě mých cestovatelských textů. Text z cesty po Barmě v roce 2008 nazvaný "Země chudá i plná zlata" jsem jako druhý v pořadí už také připravil do souboru v PDF formátu a pokud si ho vytisknete, dostanete jeho celkem slušnou tiskou podobu. Protože i tentokrát jsem musel trochu upravovat pozici některých obrázků a mnoho kapitol jsem si přitom znovu přečetl, na mnoha místech mi to nedalo a přikročil jsem k nějakým úpravám napsaného textu. Nic zásadního ani podstatného jsem však nezměnil. Zmíněný PDF soubor z Barmy si nyní můžete stáhnout i se všemi provedenými úpravami.
2.10.2011 Novými fotografiemi severomoravských přehrad pořízenými při třídenní tématické cestě na severní Moravu se zase moje osobní fotogalerie o něco rozrostly.
28.9.2011 Provedl jsem další změny a opravy designu mých stránek. Nyní by se stránky měly korektně zobrazovat kromě dříve testovaných prohlížečů jako Firefox, Microsoft Internet Explorer a Opera také v prohlížečích Chrome a Safari, pro které dosud design stránek nebyl udělán tak, aby tyto prohlížeče správně obtékaly text kolem obrázků. To bylo nepříjemné zejména v cestopisných textech. Zlepšilo se tím nyní i zobrazování stránek v prohlížeči Opera, takže by stránky nyní společně s prohlížečem Firefox a Internet Explorer měly být víceméně korektně zobrazeny v pěti nejpoužívanějších internetových prohlížečích. Také byl upraven styl stránek pro jejich případný tisk. Například aby se netisklo menu (levý sloupec), reklamy, a další na papíře nepotřebné věci. A taky aby se při tisku použilo jiné a menší písmo, aby tisk proběhl v pokud možno v co nejoptimálnější podobě. Kromě toho jsem provedl ještě několik dalších věcí: Stránka s kontakty na mne doznala drobných změn v některých textech. V cestopisném textu z jižní Afriky jsem provedl změnu názvu úvodní kapitoly, v níž jsem také ještě provedl malou změnu textu. Další změna už je podstatnější. Moje povídání z cesty Peru a Bolívií, které jsem nazval "Jak jsem chtěl vidět Machu Picchu", jsem připravil kromě bývalé internetové podoby také do souboru ve formátu PDF. Takže ti, kteří preferují čtení z papíru, si nyní tento PDF soubor z Peru a Bolívie mohou stáhnout a vytisknout ve velmi přijatelném a mnou připraveném tiskovém tvaru. Musel jsem trochu zpřeházet připojené obrázky, přičemž jsem si celý text znovu četl a jelikož se mi mnoho věcí nelíbilo, doznal tento cestopis dosti změn a úprav původního textu. Věřím, že bez podstatného vlivu na původní informační obsah. K tomuhle prvnímu souboru PDF s cestopisným textem jsem trochu upravil text na stránce informující o vzniku a vývoji mého webu. Jo, a nesmím zapomenout ani na jednu zářijovou novou věc, kterou jsem přidal na stránku s veršíky.
28.8.2011 Provedl jsem drobné korekce designu stránek a opravu některých nedostatků, které se projevovaly v některých prohlížečích. Ne všechno ale v prohlížečích funguje, jak by mělo. Časem třeba ještě něco vylepším. Hlavně jsem zavedl specielní styl pro tisk mých stránek. O tisku a možnostech tisku mých stránek jsem toho trochu připsal do stránky o vývoji mého webu. Kvůli optimalizaci tisku cestopisných textů jsem maličko doplnil cestopisné texty, aby i jejich úvod byl samostatnou kapitolou s nějakým názvem. Takže jsem každému úvodu ve všech cestopisech nově takový název přiřadil. Cestopisný deník z jižní Afriky pak ještě doznal nějakých změn právě v této úvodní kapitole.
25.8.2011 Na stránku aplikace Google Earth jsem připojil další soubor z Filipín. Tentokrát tedy jde o souhrn navštívených míst a památek při cestovní poznávací dovolené na Filipínách v březnu 2011.
24.8.2011 Moje osobní stránky, ač si toho možná na první pohled nevšimnete, doznaly nejzásadnější změnu od jejich vzniku. Byly totiž kompletně přepracovány tak, aby byly vytvořeny pomocí kaskádových stylů. Kdo nevíte, co to znamená, nic si z toho nedělejte. Jde jen o úpravu stránek z hlediska vnitřního uspořádání, které má za účel, aby si všechny stránky byly co nejpodobnější a aby napříště případné změny vizualizace a podoby stránek byly co nejjednodušší. Práce na takovéto úpravě bylo v tomto případě víc než dost. Vnitřní podoba stránek se musela změnit velmi podstatně. Víc, než jsem si původně představoval. Příště už by to mělo být mnohem snazší. S tím se pochopitelně také trošku změnila vizuální podoba mých stránek, ale určitě ne nijak podstatně. V souvislosti s úpravou stránek pomocí stylů jsem upravil stránku o historii a vývoji mých osobních stránek. Také jsem byl nucen provést ve všech textech o mém cestování nové zařazení prakticky všech obrázků k textu. Přesun se konal někde zleva doprava, jinde naopak, často taky byl obrázek přiřazen vzhledem k textu na jiné místo, ať už dopředu nebo dozadu. Příslušně jsem upravil i právě tuto svou úvodní cestovatelskou stránku se zápisky z cest, aby zejména poznámka lépe odpovídala provedeným změnám. A protože jsem pochopitelně některé pasáže svého textu v jednotlivých cestovatelských textech při prováděných změnách znovu četl, neudržel jsem se, a několik málo odstavců jsem více či méně, většinou však spíš méně, poupravil. Všechny tyto výše uvedené změny způsobily, že u všech cestopisných textů se objevilo nové datum poslední aktualizace, i když téměř ve všech případech tyto úpravy textu neznamenaly zásadní doplnění ani změnu celkového vyznění již napsaného textu. Změn nebylo většinou provedeno mnoho, ty trochu zásadnější popíši následně: Do deníku z cesty do Peru a Bolívie v roce 2006, nazvaného "Jak jsem chtěl vidět Machu Picchu" jsem kromě několika málo podstatných změn a úprav některých odstavců doplnil do úvodu ještě jednu novou fotografii. Trochu více změněných odstavců doznal text z cesty Mexikem a Guatemalou v roce 2009 nazvaný "Gringova cesta zemí Mayů" V cestopisu z jihu Afriky "Jak mi zachutnala jižní Afrika" se pak objevilo změn nejvíce. Do hroší kapitoly jsem doplnil několik zajímavostí o hroší kůži a hroší tlamě. V jedné z kapitol z národního parku Etosha přibylo několik málo informací o přímorožcích. Jinde pak už došlo jen k částečnému přepracování některých pasáží textu a doplnění nejvýše několika vět. To vše, řekl bych, bez podstatného vlivu na celý text.
26.7.2011 Na všechny své osobní stránky jsem do záhlaví přidal malé ikonky Twitteru a Facebooku s odkazem pro sdílení. Ikonky jsou určeny těm, kteří by chtěli na některém z těchto serverů nasdílet odkaz na některou část mého webu pro své kamarády a přátele. Deník z cesty jihem Afriky uskutečněné přes vánoce 2009 a Nový rok 2010 jsem dotáhl do konce. Text s názvem "Jak mi zachutnala jižní Afrika" je teď už definitivně celý. Ještě jsem do úvodu dopsal maličký odstavec o tom, jak jsem celý cestopis dotvářel a postupně na mých webových stránkách uveřejňoval. Vedle toho jsem v textu opravil několik dalších chybiček a k již uveřejněným pasážím jsem připojil dvě nové fotografie. A abych nezapomněl, mezi moje veršovánky jsem taky přidal jednu kratičkou červencovou novinku.
25.7.2011 Text z cesty Mexikem a Guatemalou v roce 2009 nazvaný "Gringova cesta zemí Mayů" jsem podrobil trochu větší revizi. Měl jsem pocit, že jsem si to po sobě pořádně nepřečetl. A jak se ukázalo, byla to pravda. Našel jsem toho k opravování opravdu hodně. Většina provedených úprav je stylistického charakteru, opravil jsem však také mnoho chyb, nepovedených formulací a dalších nedostatků. U měst Teotihuacán a Tikal jsem ještě na několika málo řádcích doplnil pár nových historických informací. Jinak se ovšem na vlastním obsahu cestopisu nic podstatného nezměnilo, přestože změn a oprav jsem provedl celou řadu.
11.7.2011 Cesta jihem Afriky znovu pokračuje. Cestopis se rozrostl o další dva dny, sedmnáctý a osmnáctý. Pokud se podíváte na datum, který těmto dnům patří, zjistíte, že se teď můžete dočíst, jak jsme v Africe slavili Silvestra a vítali Nový rok!
7.7.2011 V cestě jižní Afrikou jsme zase o kousíček dál. V příslušném cestopisu se objevuje další zpracovaný den, šestnáctý. Je to den, kdy se pouští Namib dostaneme na Pobřeží koster.
4.7.2011 Afrika znovu o kousek poskočila. Do deníku z cesty po africkém jihu přibyl další, patnáctý den. Den s nezapomenutelnou návštěvou himbské vesnice.
2.7.2011 Afrika a zážitky odtamtud úspěšně přibývají. Ke svému deníku z jihu Afriky jsem přidal další tři dny. Dvanáctý, třináctý a čtrnáctý.
29.6.2011 Znovu jsem něco přidal k textu z cesty jihem Afriky. Máme tu další dva dny, konkrétně o desátý a jedenáctý, což byl Štědrý den a první vánoční svátek.
28.6.2011 Stránka s mými veršíky se rozrostla o dvě krátké červnové novinky. Zároveň taky do deníku z jihu Afriky přibyly kapitoly z devátého dne, který se celý odehrával kolem Viktoriiných vodopádů.
27.6.2011 Osobní fotogalerie mají opět jeden malý přírůstek. Přibyly nějaké fotografie z dvoudenní cesty v okolí Tiché Orlice s tématikou protipovodňové ochrany.
20.6.2011 Deník z jihu Afriky se rozrostl o další tři dny, tedy o den pátý, šestý a sedmý. Nově se tedy lze dočíst o safari a zvířátkách v Krugeru, o Zimbabwe a o cestě touto zbídačenou zemí až k Viktoriiným vodopádům.
14.6.2011 Cestopisný text z jihu Afriky jsem rozšířil o čtvrtý a pátý den naší cesty. Zveřejňování již napsaného textu tedy zdárně pokračuje.
12.6.2011 Cestopisný text z velké cesty jihem Afriky na přelomu let 2009 a 2010 se objevil na stránce o cestování. Jmenuje se "Jak mi zachutnala jižní Afrika" a je ho zatím jen malá část. Budu ho na moje stránky umísťovat postupně. Konkrétně jsem teď začal úvodem a prvními třemi dny cesty. Cestopis mám už jinak napsaný celý. Další kapitoly si ale musím ještě dobře přečíst, udělat v nich závěrečné úpravy a opravit alespoň ty chyby, které najdu. Pak doplním text o obrázky a jejich popisky, a přidám ho ke stávajícím kapitolám. Mělo by to jít tedy na svět mnohem rychleji, než když jsem postupně dopisoval Mexiko a Guatemalu. Tady na tomhle místě se zase, jako ostatně vždycky, dozvíte, když přibude něco nového. V souvislosti s tímhle novým africkým cestopisem jsem pro aplikaci Google Earth znovu trochu opravil a doplnil soubor z jižní Afriky, tedy soubor obsahující navštívená místa během oné cesty okolo afrického jihu.
6.6.2011 Do mých osobních fotogalerií jsem přidal několik víkendových fotografií na Máchově jezeře s výšlapem na Bezděz.
30.5.2011 Stránka veršíků má tři nové květnové přírůstky. Mimo to jsem pro aplikaci Google Earth nepatrně doplnil a opravil soubor z jižní Afriky se zaznamenanými lokalitami z cesty na přelomu let 2009 a 2010. Ode dneška tedy na mých stránkách najdete o něco novější verzi.
13.5.2011 Na stránku s básničkami jsem přidal čtyři nové květnové věci. Většina z nich začala vznikat tak nějak jarně, ale vždycky se to nakonec kamsi zvrhlo.
27.4.2011 V mých osobních fotogaleriích jsem opravil některé nadpisy a náhledy u fotogalerie z Mexika a Guatemaly z cesty v roce 2009. Kromě toho jsem na příslušnou stránku k aplikaci Google Earth přidal soubor z jižní Afriky, tedy soubor s navštívenými lokalitami na cestě jihem Afriky z přelomu let 2009 a 2010. A pro Google Earth jsem ještě přidal jeden soubor, soubor z Mexika a Guatemaly obsahující všechna navštívená místa a památky na cestě po Mexiku a Guatemale v roce 2009. Oba soubory jsem měl připravené už delší dobu, ale ještě jsem v nich provedl několik drobných úprav. Také jsem informaci o existenci příslušného souboru vložil do cestopisu popisujícího cestu po Mexiku a Guatemale, kde jsem zároveň provedl několik oprav a pár nepodstatných doplnění. A také jsem ještě na téhle stránce s novinkami doplnil úvodní text o informaci, jakým způsobem udržuji na svých stránkách datum jejich poslední aktualizace. Úplně poslední dnešní změnu jsem pak provedl na stránce odkazů. Tato změna se opět týkala Sykyho kapely Figury, která si založila nové vlastní stránky, zatímco původní stránky kapely jména "Carlsbad Visitors" z Internetu zmizely.
23.4.2011 Konečně jsem dokončil celý cestopis z Mexika a Guatemaly. Připsal jsem zbylé tři poslední dny a k tomu ještě čtyři závěrečné kapitoly. A ačkoli ani pořádně nevím proč, přidal jsem ke všem našim cestovním dnům jednoslovný přívlastek. Prostě se mi to chtělo udělat. Tento text tím pádem ode dneška pokládám za hotový. Ne, že bych už na něm nechtěl udělat nějaké změny. Samozřejmě, jak je čerstvě dopsaný, obsahuje ještě spoustu chyb, které časem, jakmile na ně přijdu, opravím. Taky určitě některé věci přeformuluju, jinak poskládám slovíčka nebo je vyměním a podobně. V tomhle směru to dokončeno určitě ještě není. Ale hotovo je v tom smyslu, že v textu nejspíš nic zásadního už měnit ani doplňovat nebudu. Pokud mi tedy někdo nenapíše, nebo já sám nepřijdu na to, že v tom mám něco špatně, nesprávně nebo jinak, než to ve skutečnosti bylo a je. Tak. Toliko k dokončenému cestopisu. Ještě vlastně jedna věc. Jako skoro vždycky jsem něco málo opravil či pozměnil a tentokrát jsem i nepatrně doplnil pár větami něco z předešlého textu. A teď k tomu ostatnímu, co jsem ještě na mých webových stránkách provedl. Toho už moc není. Jen jsem na stránku s básničkami zase jednu veršovánku přidal. Ale z těch minulých pěti jsem naopak jednu zase smazal. Nebyla to to normální blbost, jako jsou ty ostatní věci. Byla to úplně blbá blbost. A ještě jsem onu stránku s veršíky upravil tak, aby se dalo kliknout na název kterékoli básničky, a tímto kliknutím se tak rychle a jednoduše dostat zpátky na seznam všech básniček. Tahle technická úprava omezí dlouhé rolování zpátky nahoru.
18.4.2011 Podobně jako předevčírem přibylo něco pouze na stránku veršů. Tentokrát je tam ale hned pět nových dílek.
16.4.2011 Dneska jenom jedna nová věc. Na stránku veršíků jsem přidal jednu trochu aktuální básničku.
13.4.2011 Připsal jsem další přírůstek k cestopisu z Mexika a Guatemaly, takže si můžete přečíst o událostech dalšího, tentokrát už dvacátého druhého dne. V celém textu jsem přitom opravil několik chyb, nepovedených souvětí a podivných formulací. Taky jsem ještě na příslušnou stránku s veršíky jednu básničku přidal.
8.4.2011 Na stránce odkazů jsem provedl dvě změny. Doplnil jsem jeden odkaz a to odkaz na fotografie Miloše Podpěry. A protože Sykyho kapela "Carlsbad Visitors" se odstřihla od minulosti a změnila si jméno, opravil jsem také odkaz, který se díky novému jménu kapely změnil. K obojímu jsem samozřejmě příslušně poupravil související texty. A protože jsem se moc neflákal, opět jsem přidal k cestopisu z Mexika a Guatemaly jeden den, konkrétně den dvacátý první.
6.4.2011 Po delší odmlce způsobené dovolenou jsem k cestopisnému textu z Mexika a Guatemaly dopsal další dvacátý den. Zároveň jsem předchozím textu opět upravil několik formulací a opravil pár chyb. V souvislosti s dovolenou, jíž byla cesta po Filipínách, jsem na stránku odkazů přidal odkazy na texty Miloše Podpěry, který s námi po Filipínách také cestoval. Naopak jsem odtud odstranil odkaz na již nefunkční cestovatelskou stránku Kopwinta, kde jsem příslušně upravil text a přesunul ho na konec této stránky. Kromě toho všeho ještě na stránku s verši přibyly dvě dubnové novinky.
9.3.2011 Cestopis z Mexika a Guatemaly se rozrostl tentokráte o dva další guatemalské dny. Tedy o osmnáctý a devatenáctý den. V již zveřejněných částech jsem zase opravil několik překlepů a nepodstatně poupravil několik formulací.
6.3.2011 Mnoho toho nového není. V podstatě jen jedna novinka na stránce s veršíky.
2.3.2011 Stránku s kontakty jsem o trošku lépe zabezpečil proti spamovým robotům a podobným zlořádům. V souvislosti s tím jsem upravil doprovodné texty a zároveň jsem také poupravil některé informace obsažené na téhle stránce.
27.2.2011 Mezi osobní fotogalerie konečně přibyly fotografie z jihu Afriky, z velké cesty na přelomu roků 2009 a 2010. Trvalo mi to dost dlouho, ale těch fotografií je opravdu hodně.
12.2.2011 Zase mi přibyly nějaké ty veršíky, které samozřejmě najdete na odpovídající veršotepecké stránce.
24.1.2011 Na stránce odkazů jsem upravil informace o blogu Petra Teplíka, když původní provozovatel jeho blogu mu blog zrušil či přemístil.
19.1.2011 Do textu o cestě po Mexiku a Guatemale jsem přidal další kapitoly, a to ze sedmnáctého dne, kdy jsme ocitli na dosah samotného Pekla.
16.1.2011 Na stránku s verši jsem přidal další tři kousky.
5.1.2011 Cestopis z Mexika a Guatemaly se zase rozrostl, tentokrát o šestnáctý den. Trochu přitom taky došlo k úpravě několika informací, formulací a překlepů v předchozím textu, nemyslím, že by v tom bylo něco podstatného. Přidal jsem k tomu ještě dvě básničky, jedna pochází ještě z prosince loňského roku, druhá už je letošní. Obě jsou pochopitelně umístěny na stránce veršíků. Na stránce s kontakty na mne jsem provedl několik drobných změn v jejím textu.
22.12.2010 Cestopisný text z Mexika a Guatemaly se rozrostl o patnáctý den. Na příslušnou stránku s básničkami také přibyly aktuální veršovánky, jedna lehce politická a jedna vánoční, které do třetice doplňuje ještě kratičká třetí.
13.12.2010 Do cestopisu z Mexika a Guatemaly jsem přidal další, už čtrnáctý den. Tentokrát se dozvíte, jak na mě zapůsobil mayský Tikal, a jak jsme se na konci dne dostali mezi milionáře k jezeru Izabal.
8.12.2010 Už se mi zase urodilo několikero veršů. Protože ta poslední veršovačka je aktuální právě k dnešní stávce, umístil jsem všechny své čtyři dosavadní prosincové kousky na příslušnou stránku s veršíky právě dnes.
27.11.2010 V textu popisujícím cestu do Mexika a Guatemaly jsem v kapitole o starých Mayích, jejich vědění a kalendářích ještě něco doplnil. Před koncem této kapitoly se také objevily dva zcela nové odstavce. Kromě toho jsem na stránku mé veršované tvorby přidal dva nové kousky.
11.11.2010 Nejprve zase něco přibylo na moji stránku s veršíky. Konkrétně hnedle devět nových listopadových kousků. Za druhé jsem k cestopisnému textu z Mexika a Guatemaly opět připsal další, tentokrát třináctý den, který nás už dovedl na území Guatemaly. Přejmenoval jsem přitom a lehce upravil poslední kapitolu předešlého dvanáctého dne. V předcházejícím textu jsem rovněž něco lehce změnil či opravil, provedl jsem ještě doplnění několika historických informací v kapitole o Chichén Itzá. A do třetice jsem na stránce o fotoaparátech provedl trochu větší úpravy textu. Opravil jsem tam mnoho chyb a překlepů a pozměnil jsem některé formulace. Tamní informace jsem pak doplnil o nové zkušenosti, které jsem zhruba za poslední rok nabyl s fotoaparáty Canon SX10 i Canon D10.
4.11.2010 Nejprve jsem poopravil stránku odkazů. Nepřibylo tam nic, jen jsem na pár místech trochu upravoval text, aby lépe odpovídal současné skutečnosti, a opravil jsem také odkazy na některé obrázky, které již nebyly funkční. Nejpodstatnější změna nastala u mých fotografií. Mezi moje osobní fotogalerie přibyla jedna nová z letošní dovolené strávené v Egyptě. S vodotěsným fotoaparátem jsem se chystal na hon za rybičkami. Nakonec to dopadlo tak, že mi ryby při focení ryb občas i překážely. Fotografií z Egypta, z nichž většina je pořízena pod hladinou Rudého moře jsem si přivezl opravdu hodně. Karibik se s Rudým mořem vůbec nedá srovnávat! Rudé moře má jasně navrch!
28.10.2010 Opět jsem přidal další text k cestopisu z Mexika a Guatemaly. Dvanáctý den jsme báječně strávili v okolí Palenque. Tradičně jsem zase v předchozím textu ledacos poopravil a pozměnil, ale v zásadě se podstatného nezměnilo vlastně nic. Kromě toho jsem přidal jednu další podivnou veršovánku na příslušnou stránku s rýmy.
21.10.2010 K textu z Mexika a Guatemaly přibyl další den, tentokrát je to den jedenáctý. V předchozím textu jsem zároveň opravil nějaké chybičky a překlepy. Také jsem něco málo doplnil a poopravil v kapitole o starých Mayích.
15.10.2010 Zaměnil jsem několik již neexistujících obrázků na stránce odkazů a přidal jsem tam jeden nový odkaz na fotografie Roberta Jiránka. Také jsem připsal další tři básničky na moji stránku veršovánek. Především jsem však napsal a zpracoval k textu o cestě Mexikem a Guatemalou deníček z dalšího dne, kterým je den desátý. Samozřejmě jsem v předchozím textu opravil nějaké chybičky, překlepy, i pár nepříliš povedených formulací.
8.9.2010 Opět jsem připsal několikero veršíků, a tak si je na stránce rýmovaček samozřejmě můžete přečíst.
1.9.2010 K cestopisu z Mexika a Guatemaly jsem připsal zážitky z dalších dvou dní. Přibyl tedy den osmý a den devátý. Stejně jako minule jsem v již zveřejněném textu opravil nějaké překlepy a lehce předělal některé formulace. Přitom jsem ještě trochu doplnil a upravil asi dva odstavce v kapitole o totlécké Tule.
24.8.2010 Ve fotogalerii z Mexika a Guatemaly 2009 jsem opravil některé nadpisy. Kromě toho jsem pro aplikaci Google Earth lehce poupravil soubor z Wroclawi, z procházky v roce 2007.
23.8.2010 Do cestopisného textu o Mexiku a Guatemale přibyl jeden další den. Můžete se ti tedy přečíst, co jsem všechno viděl a zažil sedmý den téhle naší cesty. V dřívějším textu jsem opět opravil několik chyb a překlepů.
19.8.2010 Tentokrát se rozmnožil počet mých dílek na stránce veršovánek o další tři kousky.
12.8.2010 Mezi moje fotogalerie jsem přidal fotografie z Walesu, fotografie z naší návštěvy téhle země v roce 2010, kterou jsme krátce a trochu poznávali, když se moje dcera Pavlína někdy o vánocích do Walesu přestěhovala. A trošičku jsme přitom nakoukli i do Anglie.
6.8.2010 Další dva kousky přibyly na stránku básniček a k tomu ještě něco i na stránku hlášek.
2.8.2010 Na stránku s veršíky jsem přidal jednu básničku, která se narodila včera. A něco málo přibylo i mezi hlášky.
26.7.2010 Text o cestě Mexikem a Guatemalou se rozrostl o další jeden den. Můžete se tedy přečíst, co všechno se událo šestý den téhle cesty. V dříve napsaném textu jsem přitom opravil pár chyb a asi na třech místech jsem doplnil jednu či dvě upřesňující věty.
10.7.2010 Na stránku o mém cestování jsem se rozhodl dát to, co mám prozatím napsáno z cesty do Mexika a Guatemaly na začátku roku 2009. Konkrétně je to úvod a prvních pět dní cesty. Nechci čekat, až bude hotové všechno, protože kvůli nedostatku času a množství jiné práce mi to jde pomalu. Cestopis z Mexika a Guatemaly tedy bude uveřejňován postupně a tady na tomhle místě se vždycky dozvíte, když bude zase něco nového.
2.7.2010 Hned z kraje července přibyly na stránku veršovánek nové tři věci. Bylo mi horko.
21.6.2010 Do stránky s veršíky jsem přidal další čtyři kousky, které se mi prohnaly hlavou. Červen je nějaký inspirativní! Nebo že bych měl horečku?
11.6.2010 Tentokrát jsem umístil na stránku veršovánek hnedle 8 (slovy osm) nových šíleností.
21.5.2010 Opět jsem měl zcela prapodivné vize, takže na moji stránku s veršíky se zase něco urodilo.
8.5.2010 Na stránce o fotoaparátech jsem provedl ještě další drobné úpravy textu. Hlavní dnešní změnou však je, že jsem mezi moje fotogalerie přidal několik fotografií pořízených na malých jarních na výletech. Můžete se podívat na několik obrázků z Karlštejna a taky na fotografie z Orlických hor.
21.4.2010 Na stránce veršíků se ještě objevily další dvě novinky. Nějak se nám urodilo.
20.4.2010 Na stránce o fotoaparátech jsem provedl nějaké drobné korekce textu. Hlavně jsem tam ale doplnil nějaké svoje zkušenosti se dvěma fotoaparáty Canon, které mám já a Líba od loňska. Na stránku veršovánek veršovánek zase něco přibylo, stejně jako něco maličko přibylo mezi hlášky.
15.4.2010 Upravil jsem titulní stránku mého webu, kde jsem do anglického textu přidal odkaz na Googlí překladač. Přepracoval jsem zcela stránku o osobních fotogaleriích a fotografování. Původní text po úpravě a zkrácení je nyní nově vzniklou stránkou o mé fotografické historii. To, co bylo z textu téhle stránky vypuštěno, se týkalo fotoaparátů, a bylo přemístěno do nové stránky o fotoaparátech, která byla výrazně doplněna o mnoho nových informací o tom, s čím a jak fotografuju. Obě stránky související s fotografováním budou dále přístupné z menu přes stránku o osobních fotogaleriích, se kterou dosti zásadně souvisí.
3.3.2010 Ve všech textech o cestování jsem změnil navigaci tak, že názvy jednotlivých kapitol se staly odkazem na obsah cestopisu. Když si tedy kliknete na název kterékoli z kapitol, dostanete se tím na stránku s obsahem cestopisu, kde si můžete vybrat další kapitolu, která vás zajímá. V souvislosti s tím jsem upravil i návod na stránce o cestování, jak se lze v textu jednotlivých cestopisů pohybovat. Protože u samotných textů o cestování se změnil pouze formát navigace, nikoli jejich obsah, ponechal jim jsem všem těmto cestopisům původní datum jejich poslední aktualizace.
23.2.2010 Trošičku jsem upravil úvodní text na stránce s veršíky a přidal jsem na ní opět dvě veršovánky, z toho jednu až hrůzostrašně dlouhou.
15.2.2010 Opět jsem přidal dvě nové věci na stránku veršovánek.
25.1.2010 Na stránku s básničkami přibyla nějaká drobnost a nově jsem pro aplikaci Google Earth přidal soubor z Istanbulu, který shrnuje navštívená místa během krátkého pobytu v Istanbulu v roce 2009.
20.1.2010 Založil jsem novou stránku veršované tvorby, na které od nynějška můžete najít některé moje výplody.
17.1.2010 Na nedávno vzniklé stránce kontaktů jsem provedl drobné změny a doplnění v textu.
28.11.2009 Na stránce odkazů jsem provedl drobné změny v textu k některým odkazům.
19.11.2009 Vytvořil jsem novou stránku s kontakty na mne. Tím pádem zmizely všechny kontaktní údaje, které jsem měl dosud umístěny pod svou fotografií v levém sloupečku. Tam už nadále zůstane jenom základní nabídka. Kromě toho jsem doplnil úvodní stránku k mému webu o malý kousek textu v angličtině pro případné návštěvníky nevládnoucí mým rodným jazykem.
15.11.2009 Mezi moje fotogalerie jsem přidal několik fotografií pořízených v září na vinobraní v Kuksu novým fotoaparátem Canon SX10.
28.10.2009 Na stránce s odkazy jsem provedl nějaké drobné úpravy.
19.10.2009 Moje fotogalerie nyní obsahují jednu další. Najdete v ní fotografie z Istanbulu, kde jsme byli na "prodlouženém" víkendu.
31.8.2009 Na stránku hlášek a plků přibylo po delší době něco nového, na stránku odkazů jsem přidal další odkaz, a kromě toho jsem provedl vcelku drobné úpravy cestopisného textu z Kambodži a Thajska nazvaného "Za velikostí Angkor Watu".
14.8.2009 Na stránku odkazů přibyly nějaké novinky a poněkud jsem ke starým odkazům upravil některé popisy. A kromě toho jsem maličko upravil i text úvodní stránky mého webu.
7.8.2009 Mezi moje fotogalerie jsem zařadil novou fotogalerii ze zaoceánské cesty obsahující fotografie z Mexika a Guatemaly.
2.7.2009 Zařadil jsem jsem novou stránku obsahující historií změn, které na svých stránkách provádím. A je to stránka s novinkami, stránka, která vám řekne, co je nového.
1.7.2009 Byly provedeny drobné úpravy textu z cesty do Peru a Bolívie, který se jmenuje "Jak jsem chtěl vidět Machu Picchu". K úpravám jsem přistoupil v důsledku mého opětovného čtení některých kapitol a nespokojenosti s některými pasážemi.
7.6.2009 Provedl jsem trochu více změn. Nejprve jsem přidal nový cestopisný text o cestě do Thajska a Kambodži s názvem "Za velikostí Angkor Watu", který doplňuje cestopisný text o Barmě, byť při cestě po zmíněných třech zemích jihovýchodní Asie cesta po Thajsku a Kambodži již sepsaným zážitkům z Barmy předcházela. Dále jsem ke všem cestopisným textům odkazovaným na stránce o cestování přidal obsah s názvy jednotlivých kapitol a s odkazy na ně. Tím jsem vyhověl některým kritikům, kterým podobný obsah k mým cestopisům chyběl. A zároveň jsem ještě na této stránce o cestování upravil její text, do něhož jsem také doplnil stručný návod, jak se v textu jednotlivých cestopisů pohybovat.
2.6.2009 Na stránku odkazů byl přidán odkaz na Blog Petra Teplíka, který byl s námi na cestě po Mexiku v roce 2009.
31.5.2009 Provedl jsem doplnění, opravu chyb a nějaké úpravy cestopisného textu o Barmě, který se jmenuje "Země chudá i plná zlata".
1.4.2009 Nově jsem pro aplikaci Google Earth přidal soubor z Barmy, soubor s navštívenými místy v Barmě v roce 2008.
24.3.2009 Na stránku aplikace Google Earth jsem přidal soubor z Thajska a Kambodži s místy navštívenými v roce 2008 v obou těchto zemích.

TO PŘEDTÍM JSEM SI JEŠTĚ NEZAPISOVAL ...

Není nic staršího,
než včerejší novinky.
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3