Osobní stránky - Lubomír Prause

Zápisky z cest - Malawi a Zambie 2012

Facebook Twitter

Afrika zelená, Afrika divoká

© 2015, poslední aktualizace: 30.3.2016

<<  Týden na Zanzibaru  >>

obrázek Sluníčko na Zanzibaru dokáže proniknout i do takhle úzkých uliček Kamenného města
A tady, v tomhle místě, se svým deníčkem z Malawi a Zambie skončím. Z keňského Nairobi jsme odletěli ještě na týden na Zanzibar. To už je ale zase docela jiné povídání. Co jsem já, moje žena Líba i naše dcera Monika zažili na slunném Zanzibaru, to už jsem napsal jinam, do jiného cestopisu. Tenhle je už myslím dlouhý víc než dost. Název zanzibarského cestopisu jsem po nepředstavitelně dlouhém váhání vymyslel takto: "Jak si okořenit Afriku". Pokud vás čtení mých cestopisných spisků zajímá a nenudí a pokud jste zvědaví, jak jsme se na tomhle kořením vonícím ostrově měli, můžete si zanzibarský deníček na mém webu také samozřejmě najít a přečíst.
obrázek Líba vzhlíží ke kýčovitě modrému zanzibarskému moři
Tady o Zanzibaru jen napíšu, že týden na tomhle ostrově byl z poloviny vymyšlen jako relaxační. Na pláž, moře a sluníčko se samozřejmě nejvíc těšila Líba. Ona si totiž bez sluníčka nedovede dovolenou snad ani představit. A přestože nám na Zanzibaru nevyšlo úplně všechno podle našich představ, byl tenhle z poloviny poznávací a z poloviny plážový týden nakonec taky docela fajn. A celou tu předcházející zelenou i divokou Afriku nám ještě patřičně dokořenil. Hodně voňavě s trošičkou trpkého.
Díky tomuhle rozdělení čtyřtýdenní dovolené do dvou samostatných textů se tady už nebudu věnovat cestě domů. Ta se odehrála ze Zanzibaru a tím je celá cesta z Afriky domů odsouzena patřit do zanzibarského textu. Takže tato velice kratičká kapitolka záhy skončí a ta následující začne tím, že už jsme z Afriky doma.

>>

© Lubomír Prause, 2015
LP logo ASMAT.cz TEPNET.cz
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3